PC HocasıHaberlerMicrosoft, Joe Biden’ın Başkanlık Zaferini Tebrik Etti

Microsoft, Joe Biden’ın Başkanlık Zaferini Tebrik Etti

 

Amerika merkezli teknoloji ve yazılım devlerinden Microsoft, 4 Kasım 2020 tarihinde başlayan Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık Seçimleri’nde aday olan ve mevcut başkan Donald Trump’a karşı zafer ilan eden Joe Biden’i özel bir mektup aracılığı ile tebrik etti.

Microsoft’un Başkanı Brad Smith, konu ile ilgili baya uzun bir biçimde şu sözleri dile getirdi;

2016’da ABD yakın ve çekişmeli bir ulusal seçimden çıkarken, ülkenin birlikte ilerlemesi için yeni yollar bulma ihtiyacını anlatan bir blog yayınladık. O yıl Donald Trump’ın seçildiğini düşündüğümüzde, basit bir teklifle başladık:

“Her gelecek cumhurbaşkanı tebriklerimizi, en iyi dileklerimizi ve bir bütün olarak ülke için desteğimizi hak ediyor. Barışçıl iktidar geçişi, iki yüzyılı aşkın süredir demokrasimizin kalıcı ve hayati bir parçası oldu ve bugün de öyle. “

Dört yıl sonra, bu sözler daha az önemli değil. 2016’da yaptığımız gibi, bugün de yeni Seçilmiş Başkan ve Başkan Yardımcısı Joe Biden ve Kamala Harris’e tebriklerimizi sunuyoruz.

Bu yıl Seçim Günü, çok uzun ve gergin bir seçim haftasına dönüştü ve birçok Amerikalı, endişeyle sonucu beklerken ekranlarına yapıştı. Uzmanların, nadiren böylesine bölünmüş bir ülke gibi göründüğümüze dair spekülasyonlarını duymak olağandı.

Doğruysa, bu aynı zamanda farklı bir önermeyi daha da açık hale getirir. Ulus olarak ilerlemek istiyorsak, bizi ayıran boşlukları kapatmak için yeni köprüler inşa etmeliyiz.

GeForce Now oyun kütüphanesine 26 yeni oyun daha eklendi

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Advertisement