PC HocasıHaberlerMicrosoft, Qualcomm ile Ortaklık Kurdu!

Microsoft, Qualcomm ile Ortaklık Kurdu!

 

Microsoft dün, Yapay Zeka (AI) ve Makine Öğrenimi (ML) geliştirici deneyimini iyileştirmek için Qualcomm ile birlikte çalıştığını duyurdu. Bu iyileştirme, kuruluşların Qualcomm IoT işlemcileri ve AI çıkarım ürünleri ile Microsoft Azure ve AI çözümlerini kolayca geliştirip dağıtmasına olanak tanıyacak.

Qualcomm Technologies’in Kıdemli Başkanı ve Genel Müdürü Keith Kressin, bu ortaklık hakkında şu sözleri dile getirdi: “5G ve yapay zeka, günümüzde bulutun ve ağların ucundaki cihazların yakınsamasını besleyen iki temel teknolojidir. Tek miliwatt’tan Snapdragon’dan Qualcomm Cloud AI 100’e kadar uzanan platformumuzla, uçtan buluta kadar geniş bir bağlı cihaz yelpazesinde yapay zekayı hızlandırmak için Microsoft ile işbirliği yapmak, çeşitli güçlü yeni uygulamalar ve hizmetler sağlayacak.”

Microsoft Azure Edge Cihazları ekibi, Qualcomm ile yeni ortaklıkla ilgili olarak şunları söyledi.

“Qualcomm Technologies’in mobil ekosistemdeki konumu, Qualcomm Cloud AI 100’ü kullanarak ultra düşük güçlü uç yapay zeka çözümlerinden bulutta yüksek performanslı yapay zeka çıkarımına kadar donanımla hızlandırılmış çıkarım yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanıyor ve ticari olarak 5G dağıtımlarından yararlanıyor müşteriler. Bu, onları yeni, şık yapay zeka ve makine öğrenimi geliştirici deneyimimiz için birlikte çalışabilecekleri mükemmel bir şirket haline getiriyor. “

Overwatch'ın Echo adlı yeni hero'nun çıkış tarihi belli oldu

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement