reklam
Ana SayfaWindowsMicrosoft, Windows 2004 Güncellemesini Yüklememeniz Konusunda Uyarıyor!

Microsoft, Windows 2004 Güncellemesini Yüklememeniz Konusunda Uyarıyor!

Microsoft, çok sayıda aygıtın Windows 10’un Mayıs 2020 Güncelleştirmesini alma konusunda engelliyor. Yazılım şirketi bu güncelleştirmeyi geçtiğimiz hafta yürürlüğe soktu fakat güncelleştirmenin çeşitli bilgisayarlarda bir dizi soruna sebep olduğu ortaya çıktı.

Microsoft’un yaptığı araştırmalarda 2004 güncellemesinde şu ana kadar 10 sorun tespit edildi ve bunlardan dokuz tanesi Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’nin Windows Update aracılığı ile yüklenmesini engelleyen bir “uyumluluk bekletme” ile sonuçlanıyor.

Her zaman açık, her zaman bağlı aygıtlarda beklenmedik hatalar veya yeniden başlatmalarla ilgili bir sorun, Microsoft’un Surface Pro 7 veya Surface Laptop 3 gibi aygıtlarını etkiliyor.

Mayıs 2020 Güncelleştirmesi için Windows Update ekranını açtığınızda hiçbir şey görmüyorsanız, cihazınız malum güncelleme için engellenmiş ya da kısıtlanmış olabilir. Microsoft ayrıca, güncelleştirilmeye hazır olmayan aygıtlar için hafta sonu Windows Update’e bir uyarı ekledi.

Microsoft Excel Güncellemesi: PDF'ten Veri Aktarabileceksiniz

Microsoft ayrıca, Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’nin Windows Update aracılığıyla kullanılabilirliğini “yavaş yavaş daraltıyor”, bu nedenle aygıt ve sürücü blokları ne olursa olsun seçenek pek görünmeyebilir.

Güncelleme, kullanıcı deneyimini etkiliyor!

En son güncelleme, GameInput Yeniden Dağıtılabilir’i kullanan uygulama veya oyunların bulunduğu sistemlerde de engelleniyor. Microsoft, hangi uygulamaların ve oyunların bunu kullandığını netleştirmiyor, ancak şirket, Mayıs 2020 Güncelleştirmesi ile “etkilenen uygulamaların veya oyunların fare girişini kaybedebileceğini” buldu.

Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’ni almanın tek yolu Windows Update değil. Bunu Microsoft’un güncelleme yardımcısı aracılığıyla da deneyebilirsiniz. Araç, Microsoft’un etkilenen sistemler için uyguladığı blokları bile atlar. Yine de, Windows Update olası sorunları işaretlediyse aracı kullanmanızı önermiyoruz.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

10 Yorum

  • bende masaüstü gelince mause takılmalar oluyor 1 dk içinde normale dönüyor ama şu an xbox 360 kolunu tanımıyor malesef berbat güncelleme

 • Çıktığı gibi güncelledim bide eski sürümü sildim silmez olaydım bazı oyunlar açılmıyo artık, düzeltmelerini bekliyorum.

 • Microsoft yeter artık Windows update leri ve AMD driver larında her yeni sürüm geldiğinde internette sıkıntı olup olmadığına bakmamız mı lazım ?

  • Merhaba Arda,
   Her sistemde her güncelleme sorun oluşturacak bir kaida barındırmıyor. Sizde sorun olmaz, farklı bir kullanıcıda olur. Her sistemde farklılık gösterir bu durum.

 • bende de daha önce çalışan logitech F710 gamepad çalışmaz oldu herkeste varmış aynı sorun neyse ki çözümü var.

 • Bu güncellemeden sonra laptop prizden çıkartıp pilde kullanmaya başlayınca bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor aniden sanki masaüstü bilgisayarda elektrik kesilir ya öyle kapanıyor ama pilin şarjı %80 üzeri. 1 saatlik world çalışmam heba oldu. Arkadaşın dediği gibi eski sürümü sildim, eski sürüm gitti

 • Ben pc açıyorum şifre giriyorum dönüyör sonra 1 dk bekleyin diyor 1 saat oldu açılmıyor nasıl yabcaz bunu yardım eder misiniz acaba

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement