PC HocasıHaberlerMicrosoft, Yazılımlarını Geliştirebilmek için ReFirm Labs’ı Satın Aldı!

Microsoft, Yazılımlarını Geliştirebilmek için ReFirm Labs’ı Satın Aldı!

 

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devlerinden Microsoft bugün, aygıtlar arasında ürün yazılımı analizi ve güvenlik yeteneklerini geliştirmek için ReFirm Labs’ı satın aldığını resmi olarak duyurdu. ReFirm Labs, Microsoft’a bellenim güvenliği ve Santrifüj bellenim platformunda uzmanlık getirecek. Bu, Microsoft’un IoT (Nesnelerin interneti) için Azure Defender aracılığıyla IoT ve OT (Otomatik Tanıma) cihazlarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olma yeteneklerini geliştirecek.

ReFirm, sabit yazılım güvenlik sorunları için binlerce cihaz türünü analiz etmek, yama uygulanmamış ortak güvenlik açıklarını ve açıkları (CVE’ler), güvenli olmayan sırları ve çok sayıda başka güvenlik sorununu ortaya çıkarmak için kullanılan, saygın Binwalk açık kaynaklı yazılım geliştiricileri. Satın alım IoT cihazlarında ve gömülü bellenimde büyük katkıda bulunacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-yazilimlarini-gelistirebilmek-icin-refirm-labsi-satin-aldi-114045/ linkinden 21.10.2021 21:10:27 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad