reklam
Ana SayfaHaberlerMixer Kurucuları Şirketten Ayrıldı!

Mixer Kurucuları Şirketten Ayrıldı!

Kurucular yeni bir ortak kariyer peşinde; Mixer kurucularından Matt Salsamendi ve James J. Boehm, hizmetin bugüne kadarki en büyük değişikliklerden bazılarını geçirdiği bu dönemde, son iki hafta içinde canlı yayın şirketinden ayrıldılar.

Boehm 2 Ekim’de ve Salsamendi’nin 10 Ekim’de Mixer’den ayrıldığını duyurdu. Çift, başlangıçta Beam olarak bilinen Mixer’ı Ocak 2016’da piyasaya sürdü. Microsoft şirketi Ağustos 2016’da satın alınca 2017 yılında şirketin ismini Mixer olarak değiştirdi.

Salsamendi konu hakkındaki yazısında konuştu:

“Kendimi bildim bileli, müziği temsil etmek için ışığı kullanma fikri beni büyüledi. Büyürken EDM festivalleri ve turları için ışıklandırma koşmanın hayalini kurdum ve bu tutkuyu daha büyük bir şekilde sürdürmek istiyorum.”

Kurucuların gidişi, Mixer’in oyun sektöründe her zamankinden daha büyük sıçramalar yapacağı bir zamana geliyor. Mixer üçüncü büyük yayın hizmetlerinden birisi haline geldi. Microsoft aracılığı ile yayın hizmeti Tyler “Ninja” Blevins dahil olmak üzere popüler yayıncılar ile ortaklıklar üzerinde çalışmaya başladı.

Microsoft Çoklu Kameraya Sahip, Surface Duo Benzeri Bir Cihaz Patenti Üzerinde Çalışıyor

Salsamendi ve Boehm’in ayrılışları Microsoft’tan ayrılan tek isim değil. Mike Ybarra, uzun zamandır Xbox yöneticisi ve çeşitli bölümlerde ile çalışma sergiledi ve 20 yıl sonra şirket ayrılıyor.

 

Etiketler