reklam
PC HocasıCep TelefonuMoto G8 Plus Performans Testi Sızdırıldı

Moto G8 Plus Performans Testi Sızdırıldı

Moto G8 Plus

Lenovo’nun önderliğinde akıllı telefon geliştirmeye devam eden Motorola, çok sık yeni akıllı telefon modelleri tanıtmıyor. Markanın genelde orta segment serisi akıllı telefonlar sunduğunu görüyoruz. Yine bu modellerden biri olması beklenen Moto G8 Plus akıllı telefonları için de durum aynı.
Kısa süre sonra tanıtılması beklenen yeni akıllı telefon için Geekbench testlerinin yapıldığı ortaya çıktı. Geekbench 5 veri tabanında yer alan Moto G8 Plus modelinin, özelliklerinin neler olacağı konusunda da bazı bilgiler ortaya çıkmış oldu.

Moto G8 Plus Nasıl Teknik Özelliklere Sahip Olacak?

Sızdırılan teknik bilgilere baktığımız zaman, yeni akıllı telefon modelinin içerisinde Snapdragon 665 serisi işlemcilerin kullanılacağı görülüyor. Telefonun yine orta segment modeller arasında yer alacağını gösteren sızıntı, bu modelin 4 GB RAM miktarını kullanacağını da göstermekte.

Xiaomi Yeni Ekran Patentleriyle Gündemde

Moto G8 Plus

Snapdragon 665 serisi işlemciler ve 4 GB RAM miktarıyla beraber Moto G8 Plus akıllı telefonunun tek çekirdek puanı 314. Telefonun çoklu çekirdek puanı ise 1264 puan olarak gözüküyor.

Performans testlerinde ortaya çıkan puanların, iyi bir modelin geleceğini işaret ettiği kesin. Tüm bu bilgilerin ve geri kalan teknik özelliklerin kesinlik kazanacağı tanıtımın ise birkaç ay içerisinde yapılması bekleniyor. Yıl bitmeden yeni telefonların satışa çıkacağı düşünülüyor.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz