PC HocasıİnternetMozilla Firefox 48.0 Versiyonu Çıktı

Mozilla Firefox 48.0 Versiyonu Çıktı

   

Mozilla‘nın popüler tarayıcısı Firefox yeni bir güncelleme alarak tüm platformlarda yayınlandı. İlk olarak Windows sürümünü gördüğümüz Firefox 48.0 güncellemesinde Google’ın tarayıcısı Chrome’un önüne geçebilmek amacı ile yenilikler yapıldığı görülüyor. İşte Firefox 48 hakkında detaylar ve özellikler!

Firefox 48 ile Chrome Avı

Uzun süredir Mozilla’nın mühendisleri tarafından yapılan piyasa araştırmasından sonra Chrome’un neden çok sevildiği ve neden çok tutulduğu hakkında analizler yapıldı ve yayınlandı. Mozilla‘da bu konuda bir dizi yenilikler ve tedbirler alarak Chrome müşterilerini kendisine çekmek için Firefox 48.0 versiyonunu duyurdu. Yeni versiyon Windows, Linux, Mac ve Android kullanıcıları için indirilebilir durumda.

Firefox 48.0 versiyonu ile birlikte gelen en büyük özelliğin çoklu işlemci desteği olduğunu belirtelim. Kullanıcıları elinde tutan en büyük etkenlerden birisi olan çoklu işlemci desteği aşağıdaki görselde de gördüğünüz üzere “enabled” (aktif) olduğu belirtiliyor.

❱ Ayrıca kullanıcıların dosya indirmeleri için Android medya desteği getirilmiş. Ek olarak eski OS X sürümlerine ve Gingerbread’a destek Firefox 48 versiyonu ile kesiliyor. Eğer daha önceden Mozilla kullanıyorsanız aşağıdaki indirme bağlantısına tıklayıp eski verilerinizi kaybetmeden yeni sürüme güncelleyebiliyorsunuz.

firefox-48
Çoklu İşlemci Desteği Nasıl Kontrol Ediliyor ?

Eğer Firefox 48 versiyonunu kurmadıysanız çoklu işlemci desteğini kullanamıyorsunuz. Yeni versiyonu bilgisayarınıza yükledikten sonra adres çubuğuna gelerek “about:support” yazdığınızda size çoklu işlemci desteğinin olup olmadığını gösterebiliyor.

NOT: Çeşitli platformlarda Mozilla Firefox 48 versiyonu ile “Chrome’u sollayacağı konusunda” haberler yapıldı. Bu tip haberlere pek aldırış etmemenizi tavsiye ediyoruz. Zira Mozilla’nın Chrome hızına yetişebilmesi için epey bir yol daha kat etmesi gerekiyor.

 

mozilla-firefox-48

Son olarak Mozillla Firefox 48 versiyonunda ufak tefek tasarımsal değişikliklerin olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda özel indirme koruması sayesinde artık zararlı dosyalar kontrol edilerek size haber veriliyor. Eğer içerisinde zararlı bir yazılım tespit edilirse silinerek müdahale ediliyor.

❱ Mozilla Firefox 48 versiyonunu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/mozilla-firefox-48-0-versiyonu-cikti-23006-12398/ linkinden 28.06.2022 15:06:07 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video