PC HocasıDonanımMSI, Sıvı Soğutmalı RTX 3080 Sea Hawk X’i Piyasaya Sürdü

MSI, Sıvı Soğutmalı RTX 3080 Sea Hawk X’i Piyasaya Sürdü

 

Soğutma sistemi, 2x 120 mm fanlarla soğutulan 240 mm alüminyum radyatör ve PCB’nin üstünde üfleyici tarzı bir soğutucudan oluşuyor. Aynı zamanda, soğutucuyu sisteme yaymak için Asetek tarafından tasarlanan düşük profilli bir pompa da bulunuyor. Bu pompa, soğuk plakaya entegre edilmiş durumda. Bu da daha az konektör ve daha fazla güvenilirlik sağlıyor. Pompanın altında, sıcaklıkları daha da düşürmeye yardımcı olması gereken GPU ve VRAM‘i kaplayan mikro kanatlı bakır bir taban yer alıyor. Soğutma sisteminin son bileşeni PCB’yi koruyan, pasif soğutmaya yardımcı olan ve karta temiz bir görünüm veren metal arka plaka oluyor.

 

Zero Frozr teknolojisi sayesinde RTX 3080 Sea Hawk X‘in fanları, gerekmedikçe dönmüyor. Düşük yüklerde, fanlar gürültüyü azaltmak için dönmüyor, ancak yük arttığında fanlar sıcaklıkları kontrol altında tutmak için dönmeye başlıyor.

 

MSI RTX 3080 Sea Hawk X, referans değerlere göre 75 MHz artışla 1785 MHz’de fabrika çıkışı hız aşırtılmış olarak geliyor. 10 GB GDDR6X, stok ayarlarında belirleniyor. Kart, 2x 8-pin güç konektörlerinden güç alıyor ve 3x DisplayPort 1.4 ve bir adet HDMI 2.1 bağlantı noktasına sahip.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video