PC HocasıBilimNASA’dan 4K Güneş Videosu

NASA’dan 4K Güneş Videosu

   

Teknoloji’nin nimetlerinden son derece faydalanan NASA, toplamda 302 saat süren çalışma ile Güneş‘in 4K videosunuz çekerek Sosyal Medya platformu YouTube’da paylaştılar.

Geçtiğimiz haftalarda NASA, Jupiter’in 4K videosunu yayınladıktan sonra şimdi de rotayı Güneş’e çevirdiler. Videolarda Güneş’in ne kadar detaylı bir yapıya sahip olduğunu 4K sayesinde görebilmek mümkün. Bizim çıplak göz ile gördüğümüz Güneş, aslında hiç de göründüğü kadar olmadığı daha net bir şekilde vurgulanmış oldu.

gunes-4k-video

ŞİMDİYE KADAR Kİ NE NET GÖRÜNTÜLER

Nasa tarafından yayınlanan Güneş‘in 4K çözünürlüğündeki videoyu izlerken başlarda “kesin animasyon ile yapmışlar.” hissiyatına kapılabiliyorsunuz. Ancak bu çekilen görüntüler SDO adı verilen ( Solar Dynamics Observatory ) isimli uzay aracından 15 farklı dalga boyutu ile çekildiği iletildi.

Toplamda harcanan emek ise 302 saat olarak belirlenirken, şimdiye kadarki en net görüntüyü NASA tarafından izleme şansına sahip oluyoruz. Videonun sonlarına doğru ilerlediğinizde zihninizde canlanan Güneş’in net görüntülerini daha iyi süzmek mümkün. NASA tarafından yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

GÜNEŞ’İN 4K VİDEOSU

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/nasadan-4k-gunes-videosu-652/ linkinden 27.05.2022 21:05:51 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial