PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerNesneleri Havada Tutabilen GauntLev İsimli Eldiven Geliştirildi

Nesneleri Havada Tutabilen GauntLev İsimli Eldiven Geliştirildi

 

Teknoloji her alanda hayatımızı olumlu ve olumsuz olarak etkilemeye devam ederken, giyilebilir cihazlar ve sanal gerçeklik teknolojileri tıpkı bilim kurgu filmlerinde yaşanan sahnelere dönmeye başladı. İngiltere’de araştırmacılar tarafından geliştirilen ve nesneleri temas etmeden havada tutabilen GauntLev isimli eldiven geliştirildi.

Nesneleri Nasıl Havada Tutabiliyor ?

Hiçbir temas sağlamadan nesneleri havada durdurarak çalışmayı mümkün hale getiren GauntLev, ses dalgalarını kullanarak küçük parçacıkları kontrol edebiliyor. Birden fazla farklı fonksiyonu bulunan eldivenin, tornavida gibi kullanımı da mümkün. Nesneler yere düşürülmeden eldivenler arası ses transferi gerçekleştiriliyor ve nesneler hareket etmeye başlıyor.

Şuan için geliştirme aşamasında olan projenin yayın tarihi kesinleşmedi. Ancak nesneler arası ses dalgalarını kullanan ve havada temas etmeden tutabilen eldiven GauntLev‘in videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/nesneleri-havada-tutabilen-gauntlev-isimli-eldiven-gelistirildi-21649-8980/ linkinden 28.07.2021 22:07:43 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Görünmezlik buldular diye biliyorum hatta bizde yapıyorduk galiba savunma sanayi olduğu için çok bilgi yok ama..

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video