Nokia XR30

Nokia XR30 Yolda! Nokia Sessiz Sedasız Geliyor

  Google News

Akıllı telefon devrimi oldu olalı, Nokia’nın adını çok sık duymaz olduk. Ama bu demek değil mi marka tamamen arenadan çekildi. HMD Global çatısı altında tek tük olsa da telefonlar tanıtılmaya devam ediyor. Bu bağlamda efsane haline gelmiş olan modellerin yenilenmiş versiyonlarını bile görmeye başladık. Görünen o ki yakın zamanda bir model daha göreceğiz. Bu kez Nokia XR30 karşımıza çıkacak.

Dayanıklılık odaklı olarak geleceği söylenen yeni akıllı telefon için önemli sızıntılar yapıldı. Sızıntılara göre bakacak olursak, Nokia yeniden standartları karşılayacak ama daha dayanıklı olacak bir telefonla karşımıza çıkacak.

Nokia XR30, Bir Geri Dönüş Modeli mi?

Sızan basın görsellerine göre telefonda standartların biraz daha dışında olan sağlam bir kasa göreceğiz. Suya, toza karşı dayanıklılık dışında, darbelere karşı da belli bir seviyeye kadar koruma sunulacak gibi. Zira özellikle arka kapakta ek bir katman olduğu gözüküyor.

Bunun dışında arkada iki kameraya yer verildiğini ve önde de hafif çerçeveleri olan, üzerinde kameraya yer veren bir ekran panelini göreceğimizi anlıyoruz.

Henüz nasıl bir işlemci tercih edeceği konusunda da bilgi bulunmayan yeni akıllı telefonun 6 GB RAM bellek ve 128 GB depolama alanı gibi özellikleri olacağı söyleniyor.

Nokia XR30

Bunun dışında ana kamerada 64 MP değerinde bir kamera karşımıza çıkarken, ikinci kamerada da 8 MP değerinde ultra geniş açılı lensleri göreceğiz.

4600 mAh değerinde pil, 33W hızlı şarj, uydu bağlantısı desteği ve 5G desteği de telefonun diğer özellikleri olacak.

Bu özelliklerle beraber Nokia XR30 ne zaman tanıtılacak net değil. Teknik özellikler dışında fiyat bilgisinin de paylaşılmasını beklemek gerekiyor. Tanıtımdan sonra Nokia’nın yeni modeli konusunda daha fazla bilgi verebileceğiz diyelim..

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video