PC HocasıCep TelefonuNokia, Yeni Amiral Gemisi Nokia 8 İçin Oreo Güncellemesini Yayınlamaya Başladı!

Nokia, Yeni Amiral Gemisi Nokia 8 İçin Oreo Güncellemesini Yayınlamaya Başladı!

 

Nokia şirketi, uzun bir süre boyunca Android platformuna geçmemesinden dolayı çok sayıda kullanıcıyı diğer marka ve modellere itmişti.Geçtiğimiz aylarda duyurusu yapılan Nokia şirketinin yeni amiral gemisi modeli Nokia 8, pek çok kullanıcının ilgisini çekmeyi başardı. Nokia‘nın yeni göz bebeği modeli, kutusundan Android Nougat ile çıkışının ardından kısa bir süre içerisinde Oreo güncellemesine de kavuştu. Yeni güncelleme bugün itibariyle yurt dışında yayınlandı.

Nokia 8 Kullanıcılarının Keyfi Yerinde

Nokia şirketi, Lumia serisi ile kendilerini seven kitlenin büyük bir bölümünü kaybetmişti. Özellikle uygulama yoksunu Windows işletim sisteminden dolayı çoğu kullanıcı illallah etmiş, “Bizim niye eplikeyşınımız yok?” nidalarıyla ortalığı kasıp kavurmuş ve bunların büyük bir bölümü ya Android platformuna ya da IOS platformuna geçiş yapmıştı. Bu süre içerisinde Nokia‘nın iflas edeceğinden ve şirketin satılacağından söz eden çok sayıda haber internet sitelerinde yer almıştı. Gel zaman git zaman; Nokia şirketi, ilk Android cep telefonu modeli olan Nokia 6’yı on ay önce satışa çıkardı ve çok sayıda meraklı gözü bir anda üzerine çekmeyi başardı.

Geçtiğimiz aylarda ise Nokia şirketi, yeni amiral gemisi modeli olan Nokia 8‘i duyurmuştu. Bu cihaz, kutusundan Android Nougat sürümü ile çıktı. Şirket yazılım desteğine önem veriyor olmalı ki, çıkışının ardından kısa bir süre geçtikten sonra bu yeni model ilk büyük sürüm güncellemesini aldı ve bugün itibariyle yurt dışındaki Nokia 8 kullanıcıları, telefonlarını Android 8.0 Oreo‘ya güncellemeye başladı.  HMD Global’in ana ürün sorumlusu Juho Sarvikas‘ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre; Android 8.0 Oreo ile Nokia 8 adeta parlıyor. Oreo güncellemesini, rakibi olan çoğu şirketten daha önce  yayınlayan Nokia, bize bu hareketiyle şirketin yazılım desteğine ne denli önem verdiğini belli ediyor. 

Güncel kalabilmek her zaman önemlidir. Bir cihazı uzun ömürlü kılan en büyük etkenlerden biri, aldığı stabil güncellemelerdir. Nokia şirketini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video