PC HocasıOyunNvidia GeForce, Chromebooklar için Bulut Oyun Desteği Verecek

Nvidia GeForce, Chromebooklar için Bulut Oyun Desteği Verecek

 

Google tarafından desteklenen Chromebook cihazlar içerisinde ChromeOS isimli bir işletim sistemini kullanmakta ve bu işletim sistemi oyun oynamak için harika bir platform değil, ancak ekran kartı devi Nvidia beyciğim, GeForce Now akış hizmeti Chrome OS dizüstü bilgisayarlarda kullanıma sundu.

Ücretsiz olarak veya kullanıcılara ışın izleme özelliğine sahip üst düzey bir bilgisayara uzaktan erişim sağlayan bir Pro üyeliğiyle sunulan GeForce Now, oyuncuların üst düzey bilgisayar oyunlarını üst düzey donanım satın almaya gerek kalmadan telefonlarına veya dizüstü bilgisayarlarına aktarmalarına olanak tanıyor.

GeForce Now mevcut olarak PC, Mac, Android ve iOS’ta zaten hizmet veriyordu, video oyun akış hizmeti yalnızca Chrome OS’de kullanılabilir değilde ancak şimdi kullanılabilir hale geldi. Ancak şöyle bir durum var ki, tüm Chromebook’ modelleri GeForce Now desteğine sahip değil.

GeForce Now servisini Chromebook’larında kullanmak ve incecik bilgisayarlarında oyun oynamak isteyen kişilerin en az 7. Nesil Intel Core M3 işlemciye ve minimum 4 GB RAM kapasitesine sahip olmaları gerekiyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/nvidia-geforce-chromebooklar-icin-bulut-oyun-destegi-verecek-88828/ linkinden 30.07.2021 01:07:24 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement