Nvidia GeForce RTX 40 Mobil Serisi Ortaya Çıktı

  Google News

RTX 40 serisi tanıtıldı ama sadece 2 ekran kartı ile yetindik. Yani daha her şey yeni başlıyor. Masaüstü modelleri için orta segment seriler bir yana, yeni ailenin mobil serilerini de bekliyoruz. Nitekim beklentimizi arttıran gelişmeler de yaşanıyor. Son gelen sızıntı, Nvidia GeForce RTX 40 mobil ailesini ortaya koydu.

Nvidia GeForce RTX 40 Mobil Serisi için Kodlar Gözüktü

Markanın OEM pazarlama slaytlarına ait olduğu belirtilen bazı görüntüler, yeni mobil serisi için fikir sahibi olmamızı sağladı.

Evet teknik özellikler ortaya çıkmış değil ama kaç model geleceği konusunda bilgiler var. Görsellere baktığımız zaman, listede 5 ayrı mobil ekran kartı olduğunu görüyoruz.

Kaçırmayın: Yeni versiyon RTX 3060 Ti & 3060 modelleri tanıtıldı.

Mobil GPU birimlerinde seri “GN21” olarak isimlendirilecek. Kodlar ve bu kodlara karşılık gelen ekran kartları ise şöyle;

  • GN21-X2 GPU Birimiyle : RTX 4060
  • GN21-X4 GPU Birimiyle: RTX 4060 Ti
  • GN21-X6 GPU Birimiyle: RTX 4070
  • GN21-X9 GPU Birimiyle: RTX 4080 Ti
  • GN21-X11 GPU Birimiyle: RTX 4090.

Nvidia GeForce RTX 40

Listelere göre şu an Nvidia GeForce RTX 40 mobil serisi için 5 model planlanmış durumda. Bu 5 model dışında mobil serisine eklenecek başka versiyonlar olacak mı bilemiyoruz. Zira görsellerde RTX 4080 mobil yok. Belki ilerleyen dönemde mobil serisi daha da genişleyebilir.

Şu an sızıntılar üzerinden konuştuğumuz için net bir şey söylemek mümkün değil. Ada mimarisine sahip olan mobil serisinin CES 2023 fuarında tanıtılmasının beklendiğini de hatırlatalım.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video