NVIDIA GeForce RTX 4070 için Yeni Bir Görsel Sızdı

  Google News

Nvidia’nın yeni amiral gemisi serisi ekran kartları yakın zaman önce duyuruldu. Ama seriye ait sadece 2 model gördük. RTX 4090 ve RTX 4080 modelleri karşımıza çıktı. Biraz daha orta segment sınıfına hitap edecek olan NVIDIA GeForce RTX 4070 modeli için ise herhangi bir duyuru yapılmamıştı.

Net bir bilgi yoktu ama bu modelin 2023 yılına sarkabileceği konusunda iddialar vardı. Haliyle sır perdesi aralanamayan ekran kartı, bir türlü ortaya çıkmadı. Söz konusu model ile ilgili olarak ise bugün önemli bir gelişme yaşandı. Karta ait olduğu iddia edilen yeni bir görsel sızdırıldı.

NVIDIA GeForce RTX 4070 Tasarımı Nasıl Olacak?

Görselde söz konusu ekran kartının köşesi gözüküyor. Fanın bulunduğu kısmın görselinde, fan yapısının RTX 4090 modelinde yer alan yapı gibi olduğunu anlıyoruz.

Fan kanat tasarımları RTX 4090 modelindeki gibi değişmiş. Ayrıca boyut konusunda da yine fanın büyütülmüş olduğu anlaşılıyor.

Fan konusunda NVIDIA GeForce RTX 4090 ve 4080’e yakın bir modeli göreceğiz ama yine bu görsele göre değerlendirme yapacak olursak kart, amiral gemisi modeller kadar kalın olmayacak.

NVIDIA GeForce RTX 4070

Tasarım olarak çift slotlu bir tasarımın seçildiğini anlıyoruz ki bu da kartın daha ince olmasını sağlamış. Tabii ki iddialara konu olan görsel Founders Edition versiyona ait olduğu söylenen bir görsel. Son kullanıcılara ulaşacak NVIDIA GeForce RTX 4070 modellerinin tasarımları farklı olacaktır.

Kartın ne zaman tanıtılacağı ve tam olarak özelliklerinin neler olacağı ise hala net değil. Yeni sızıntıları beklemek lazım.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video