NVIDIA RTX 4070

NVIDIA’nın Yeni Bombası RTX 4070 için Çıkış Tarihi Gözüktü

  Google News

RTX 40 serisi ekran kartlarıyla tam olarak isteneni veren NVIDIA, yeni ekran kartları için çalışmalara da devam ediyor. Son olarak markanın Ti olmayan RTX 4070 modeli üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdığı iddia edilmişti.

Hatta yeni ekran kartı için belli başlı özellik sızıntıları da yapılmıştı. Bunun hemen arkasından şimdi de yeni nesil ekran kartlarının ne zaman tanıtılacağına ilişkin bilgiler geldi. Lansman tarihi sandığımızdan daha yakın gözüküyor.

NVIDIA RTX 4070 Ne Zaman Tanıtılacak?

Daha önce sızıntılarıyla da yakından tanıdığımız hongxing2020 hesabından yapılan paylaşıma göre yeni ekran kartları önümüzdeki ay karşımıza çıkacak. Hatta paylaşımda Ti olmayan model için net olarak tarih verildiğini de belirtelim.

Buna göre söz konusu ekran kartı modelleri 13 Nisan’da piyasadaki yerini alacak. Her ne kadar şimdilik bu bilgiler sızıntı bilgiler olsa da söz konusu ekran kartı için bazı özellikler de ortaya çıkmış durumda.

NVIDIA RTX 4070

Buna göre NVIDIA RTX 4070 ekran kartında da yine Ti serisinde gördüğümüz bellek özelliklerini göreceğiz. 12 GB GDDR6 bellek kullanılması beklenen ekran kartı, bellek veriyolunda ise 192 bit değerine sahip olacak.

5888 CUDA çekirdeği ve 2475 MHz arttırılmış saat hızı değerlerine de sahip olacağı belirtilen ekran kartının TGP değerinin ise sadece 200W seviyesinde olduğunu göreceğiz.

NVIDIA RTX 4070

Beklentilerin büyük olduğu yeni ekran kartı için tanıtımdan sonra daha detaylı bilgileri elde edeceğiz. Şimdilik popüler model için beklentiler ve sızıntılar bunlar.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video