PC HocasıTabletOLED Ekrana Sahip İkinci Nesil iPad Geliyor!

OLED Ekrana Sahip İkinci Nesil iPad Geliyor!

   

The Elec tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Apple’ın tedarikçilerinin şimdiden ikinci nesil OLED iPad modelleri için ekran panelleri üzerinde çalışmalar yürütmeye başladı.

Samsung Display, tablet ve benzeri cihazlar için OLED ekran panelleri üretmek için tasarlanan yeni Gen 8.5 OLED biriktirme ekipmanı için fiyat görüşmesi sürecinde olduğu belirtiliyor. Güney Kore merkezli şirketin Apple’ın OLED iPad modelinin ikinci nesili için 2024 yılının sonlarında Gen 8.5 OLED panellerini seri üretime sokmak için bu ekipmanı kullanmayı planladığı söyleniyor.

OLED ekran neden önemli?

Apple halihazırda en yeni iPhone ve Apple Watch modellerinde OLED ekranları kullanıyor, iPad ve MacBook modellerini de geçtiğimiz sene mini LED ekranlara geçirmeye başladı ve bir sonraki adım ise OLED ekranı benimsemek olacak. OLED paneller Mini LED panellerin aksine kendinden yayılan pikseller kullanıyor ve arkadan aydınlatma gerektirmiyor; bu da kontrast oranını iyileştirebilir ve gelecekteki iPad ve MacBook modellerinde daha uzun pil ömrü sunulmasına katkıda bulunabilir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/oled-ekrana-sahip-ikinci-nesil-ipad-geliyor-129471/ linkinden 12.08.2022 15:08:08 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video