reklam
PC HocasıTelevizyonOLED panel bu sefer Huawei’nin ellerinde!

OLED panel bu sefer Huawei’nin ellerinde!

Teknoloji markalarının dev isimlerinden birisi olan Huawei, ilk OLED televizyon modelini tanıttı. Televizyon, Vision Smart TV X65 adı altında çıkacak.

Pazar sürekli değişiyor!

Türkiye’deki televizyon pazarında bulunmuyor olsa da Huawei, alt markası olan Honor ile akıllı televizyon pazarında yer almakta. Günümüzde OLED paneller bir hayli rağbet görmekteyken Huawei’nin böyle bir işe kalkışması gerçekten güzel olmuş.

Televizyonun özelliklerine baktığımızda; 65 inç’lik televizyonumuz 4K çözünürlüğe sahip iken aynı zamanda 120 Hz’lik OLED bir panele sahip. Bu özellikleri sayesinde yüksek bir görüntü kalitesi sunuyor. Vision Smart TV X65 gücünü firmanın kendi geliştirdiği Honghu 898 adlı işlemciden almakta.

Televizyonun bir diğer iddialı olduğu konu ise ses kalitesi. Televizyonun 14 hoparlörlü stereo ses sistemine sahip olması gerçekten güzel. Bu hoparlörler sayesinde X65 modeli 3 boyutlu ses oluşturabiliyor.

Huawei P40 Pro Görselleri Sızdırıldı

Firmanın kendi işletim sistemi olan Harmony OS ile birlikte gelen Vision Smart TV X65, bu kadar özelliğin üzerine şık ve modern bir tasarımla geliyor olması bütün gözleri üzerine çekiyor. İnce çerçeve ve gövdeye sahip olan televizyonumuz gerçekten ufak bir bacaktan destek alıyor.

Televizyonda pop-up kamera mı?

Evet, televizyonda pop-up kamera bulunmakta. Kameranın televizyonun gövdesine gizlenen bir yapısı var. 24 Megapiksel çözünürlüğe sahip olan kamera, görüntülü konuşmayı mümkün kılıyor. El hareketleri ile kontrol desteği kamera sayesinde mümkün hale geliyor.

Bu kadar dolu özelliklerle gelen Vision Smart TV X65, tam 3.500 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Son olarak bu cihazın Türkiye’de satılması kesin bir şekilde beklenmiyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Arif Acar

Arif Acar

Basketbol aşığı, amatör tenis oyuncusu ve ortalama düzeyde bir video oyuncusu.

1 Yorum

  • Xiaomi de bu pazara hakim olacak. Bakın görürsünüz. Adamların yapmadık şeyi kalmadı. Üstelik kaliteli ürünleri de var

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz