PC HocasıHaberlerÖmer Fatih Sayan,Dijital Dönüşüm Zirvesi’nin Açılışında Konuştu

Ömer Fatih Sayan,Dijital Dönüşüm Zirvesi’nin Açılışında Konuştu

 

Vodafone tarafından bu yıl “Dijital Dönüşümün Parçası Ol” temasıyla, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda ikincisi düzenlenen “Dijital Dönüşüm Zirvesi”nin açılışı, Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt’ün ev sahipliğinde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Zirvenin açılış konuşmasında BTK Başkanı Sayan, şunları kaydetti: “Günümüzde her şey hızla dijitalleşiyor. Bugün artık, Endüstri 4.0 dönemindeyiz. Gelecekte, gücünü dijitalleşmeden alan iş modelleri başarılı olacak. Teknoloji, önce insanları, ardından makineleri birbirine bağladı. Yakın gelecekte de nesneleri birbirine bağlayacak. Bu dönüşüm ise sadece hayallerimizle sınırlı olacak” diyen BTK Başkanı Sayan, “Telekomünikasyon sektörü, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’nin gelişiminde de önemli rol oynuyor. BTK olarak, Ulusal Genişbant Stratejisi’ni tamamlamak üzereyiz. Bu stratejinin hayata geçmesiyle birlikte sayısal uçurumun azaldığı bir Türkiye’ye adım atacağız. Vatandaşlarımıza her an her yerde yüksek hızlı genişbant erişimi sağlayacağız. 1 Nisan sabahı itibariyle hizmete sunacağımız 4.5G, genişbant yol haritamızda önemli bir adım olacak. 4.5G, sadece yeni bir teknoloji değil, aynı zamanda yeni bir yaşam ortamı getirecek. Bu teknolojiyle birlikte en az 10 kat daha hızlı internet bağlantısına sahip olacağız. Ülke olarak, Dijital Dönüşüm’ün parçası olmalıyız. Aksi durumda, teknoloji transferi yapmaktan öteye geçemeyiz” dedi.

 

Sayan, “Dijitalleşmenin etkin bir biçimde hayata geçeceği yeni bir çağa giriyoruz. Bu yeni dönemde biz de bilgi ve iletişim sektöründe yerli ürün ve hizmetlerimizle daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyoruz. Birlikte hayal ediyoruz, bu hayalleri birlikte gerçekleştireceğiz. Türkiye’ye dijital yenilikleri tanıtan Vodafone’a teşekkürlerimi sunuyor, herkesi dijitalleşmenin bir parçası olmaya davet ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/omer-fatih-sayandijital-donusum-zirvesinin-acilisinda-konustu-5641/ linkinden 16.10.2021 09:10:39 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad