OnePlus Nord Watch

OnePlus Nord Watch Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

  Google News

Geçtiğimiz ay basın görselleri paylaşılan OnePlus Nord Watch, sonunda tanıtıldı. Alışkın olduğumu bir tasarım yapısı sunan yeni akıllı saatin, teknik özellikler değerlendirildiği zaman ise dolu dolu bir saat olduğunu söylemek mümkün.

Saati hem fiyat açısından hem de teknik özellikler açısından değerlendirelim ve rakiplere karşı neler sunduğuna daha yakından bakalım istiyorum.

OnePlus Nord Watch Tasarım Yapısı

Dikdörtgen yapılı bir tasarım sunan akıllı saat, sanki ince bir Apple Watch modeliymiş gibi duruyor.

OnePlus Nord Watch

Cam kısmında kavisli bir camı tercih eden modelin yanında fiziksel bir tuş bulunuyor ama tuşun tasarımını şahsen beğenmediğimi de söylemek isterim. Tam orta kısımda konumlandırılmış ve dışa doğru biraz fazla çıkıntılı gibi duruyor.

Çinko alaşım kasa ve silikon kordon sunan modelin teknik özelliklerine de bakalım.

OnePlus Nord Watch

OnePlus Nord Watch Teknik Özellikleri Neler?

Yeni akıllı saat ekran kısmında AMOLED panel sunuyor. 1.78 inç ekranın AMOLED panel olması renk doygunluğu konusunda da bir avantaj sağlıyor. Açıklanan bilgilere göre ekran 368 X 448 piksel çözünürlük değeri ve 500 nit maksimum parlaklık değeri sunuyor.

OnePlus Nord Watch

IP68 sertifikasına sahip olan ve haliyle suya dayanıklılık sunan OnePlus Nord Watch, batarya konusunda ise 230 mAh kapasiteli bataryasıyla beraber 10 günlük bir kullanım ömrü sunuyor. Markanın söylediğine göre saatin bekleme modunda pil dayanma süresi 30 güne kadar çıkıyor.

OnePlus Nord Watch

105 farklı egzersiz için takip desteği, Bluetooth 5.2, 24 saat ölçüm sunan kalp atış hızı sensörü, stres ölçümü, adet döngüsü takibi, oksijen seviyesi ölçüm özelliği, uyku takibi gibi özellikler de sunan saatin fiyatı ise 60 dolar olarak açıklandı.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video