OnePlus’ın Televizyonu 55 inçlik QLED Panele Sahip Olacağını Söyledi

OnePlus, Eylül ayında başlatacağı lansmanda tanıtımını yapacağı OnePlus TV ismini verdiği ürünü hakkında lansman öncesinde bir takım bilgileri bizlerle paylaştı. OnePlus Hindistan Twitter üzerinden paylaşılan tweet içerisinde ürünün 55 inçlik QLED ekrana sahip olacağı doğrulandı.

Önceki dosyalarda, Android için 43 ve 75 inç boyutlarında modeller önerilmişti, ayrıca 43 inçlik varyasyon Hindistan için de geçerli olacak. Bu paylaşılan duyuru bunların hiçbirinin iptal edildiği anlamına gelmez ancak en azından Hindistan'ın 55 inçlik bir varyasyonu alabileceğini doğruluyor. Bunlara ek olarak 75 inçlik modelin Amerika Birleşik Devletleri ve Çin'e gelmesi beklentiler arasında.

 

 

QLED Teknolojisi

QLED kuantum nokta LED ekran teknolojisi için Samsung'un pazarlama terimidir - benzer bir isme rağmen, OLED teknolojisine benzemez. QLED paneller, her bir pikselin kendi ışığını yayan OLED'in aksine, LED arka aydınlatmaya hala güvenir, bu nedenle QLED TV'nin görüntü kalitesi büyük ölçüde arkadan aydınlatma çözümünün ne kadar etkili olduğuna bağlıdır. Örneğin, yerel karartma bölgeleri sayısı HDR performansı için önemlidir.

OnePlus markasının Eylül ayında çıkarmasını planladığı televizyon hakkında bildiklerimiz şu an bununla kısıtlı, kendisini gözümüzle göremediğimiz müddetçe çok fazla detay veremeyeceğimiz kesin.

İlgili Etiketler