Oppo’dan Katlanabilir Telefon Geliyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung'un geçtiğimiz hafta düzenlediği lansmanda katlanabilir telefonu önümüzdeki yıl piyasaya sunacaklarını belirtmişti. Ardından Huawei tarafından ses gelerek katlanabilir telefon üreteceklerini belirtmişlerdi. Şimdide Çin merkezli akıllı telefon üreticisi olan Oppo'dan katlanabilir telefon duyurusu!

Geçtiğimiz yıl çentikli telefonda olduğu gibi önümüzdeki yıl ise katlanabilir telefon tarafında çok yoğun geçecek gibi gözüküyor. Çünkü Samsung ve Huawei firmalarının ardından şimdide Oppo firması da katlanabilir telefon üreteceğini duyurdu.

Katlandığında Telefon, Açıldığında Tablet

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo'nun ortaya çıkan katlanabilir telefon patenti Samsung'un katlanabilir telefonuyla oldukça benzerlik gösteriyor. Oppo'nun katlanabilir telefonunu katladığımızda telefon, açtığımızda ise bir tablete dönüşüyor. 

Oppo'nun aldığı bu katlanabilir telefon patenti ilk patenti değil. Bundan bir yıl önce yukarıdan aşağı doğru katlanan akıllı telefonunun patentini almıştı. Şirket aldığı bu iki patentten hangisini tercih edeceği şuanlık belli değil.

İlgili Etiketler