PC HocasıHaberlerOyun Oynayan Tren Trafik Kontrolörü Trenleri Kafa Kafaya Çaprıştırdı

Oyun Oynayan Tren Trafik Kontrolörü Trenleri Kafa Kafaya Çaprıştırdı

 

Mobil oyun oynarken trenleri yanlış yönlendiren ve ardından kafa kafaya çarpışmasına neden olan tren trafik kontrolörü büyük bir faciaya neden oldu. Oynadığı mobil oyun nedeni ile daldığı ve trenleri yanlış yönlendirdiği ortaya çıktı. Feci kazanın detayları haberimizde.

Mobil Oyun Bağımlısı Tren Kontrolörü Faciası

Bilirsiniz, aynı şeyler ülkemizde de geçerlidir. Trenlerin merkezde bir veya birden fazla trafik kontrolörü tarafından canlı olarak yönlendirilirler. Bu yönlendirmeler hata kabul etmediği gibi, büyük kazalara da neden olabilmektedir. Almanya’nın Bavyera Eyaletin‘de Şubat ayında gerçekleşen tren kazasında mobil oyun oynayan trafik kontrolörü 11 kişinin ölümüne neden oldu.

Yapılan araştırmalarda kazanın sebebinin tren trafik kontrolörü tarafından oynadığı mobil oyun (Clash Of Clans olduğu belirtiliyor) yüzünden iki treni kafa kafaya çarpıştırmış. Hal böyle olunca feci kazada 11 kişi yaşamını yitirdi. Trenlerin çarpışmasına neden olan trafik kontrolörü tutuklanırken, hatalı yönlendirme yapan görevlinin olayı son anda fark etmesi ve makinistlere haber vermesi için kullandığı acil durum numarasının da yanlış tuşlandığı belirtildi. Yani adam her halükarda işi bir araya getirememiş durumda.

tren-kazasi-almanya-3
Ders Almak Lazım

Yeteneksiz kontrolörün yaptığı panik ile durumu üst yöneticilerine bildirdikten sonra uyarı makinistlere geçilmiş ancak çok geç kalındığı için kaza kaçınılmaz olmuş. Ülkemizdeki tüm tren trafik kontrolörlerine de ders olması gereken bir haber olduğunu düşünüyoruz. İnsan hayatı bu kadar ucuz olamaz, o yüzden denetimler ve bu tip durumların yaşanmaması için kontrolörler daha sıkı tedbir altında tutulması gerektiğini düşünüyorum.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/oyun-oynayan-tren-trafik-kontroloru-trenleri-kafa-kafaya-capristirdi-21467-7348/ linkinden 29.07.2021 09:07:57 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video