PC HocasıHaberlerPatlayan Bisiklet Alarmı Satışa Çıkartıldı

Patlayan Bisiklet Alarmı Satışa Çıkartıldı

 

Ülkemiz dahil pek çok ülkede bisiklet hırsızlıkları ne yazık ki hat safhada. Bisikletlerden ziyade otomobil, motosiklet ve benzeri araçların da her gün yüzlercesinin çalındığını düşünürsek rakamlar ürkütücü. Kickstarter üzerindeki geliştiriciler yaptıkları patlayan bisiklet alarmı ile hırsızlıkların önüne geçmeyi planlıyor. Patlayan bisiklet hakkında detaylar ve özellikleri haberimizde.

Patlayan Bisiklet Alarmı Nedir ?

Hırsızlıklar gerçekleşirken çoğu zaman olayları ve eylem anını göremiyoruz ve sonradan çalındığını öğreniyoruz. Bu da tabii ki çalan kişiler için büyük bir süre avantajı olurken, çaldıkları araçları çoktan okutmuş oluyorlar. Ancak Kickstarter üzerinde geliştirilen bir proje, patlaması ile dikkatleri üzerine çekerken, hırsızlıkların da önüne geçmeyi hedefliyor.

bike-mine

Şuan için bisiklet ve motosikletler için gerçekleştirilen bu alarm, küçük bir tel ile tekerleğe bağlandığı gibi, içerisindeki 150 desibellik ses çıkartabilen patlayıcılar bulunuyor. İzinsiz açılmaya çalışıldığında veya bisiklet hareket ettiğinde patlayarak havaya uçmaya başlıyor.

Şuan için Kickstarter üzerinde 15 bin sterline kadar destek bekleyen proje 37 kişi tarafından destek gördü. Bike Mine adı verilen bu cihazı satın almak isterseniz 49 sterlin (218 TL) ödemeniz gerekecek. Projenin tamamlanması ve ürünlerin teslim tarihi Eylül ayı olarak belirtilmiş. Aşağıdaki videodan patlayan bisiklet alarmı Bike Mine‘ı izleyebilirsiniz.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/patlayan-bisiklet-alarmi-satisa-cikartildi-21637-8891/ linkinden 29.07.2021 08:07:56 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video