PC HocasıYazılımGüvenlikpCloud’u Hackleyebilen Kimse Çıkmadı

pCloud’u Hackleyebilen Kimse Çıkmadı

 

“Hiç kimsenin kıramayacağı şifreleme yazılım sistemi geliştirdiğimize eminiz.” sloganı ile piyasada farklı bir görünüm kazanmaya çalışan pCloud, dünyadaki tüm hackerlara karşı meydan okuyarak hacklemeleri için 20 bin dolar ödüllü yarışmasını başlattı. Şimdiye kadar 19 gün geçmesine rağmen sistemi kırıp giriş yapabilen henüz bir hacker çıkmadığı gibi, yarışmaya toplamda 2192 üst düzey hacker katıldı.

pCloud NEDEN HACK YARIŞMASI DÜZENLEDİ ?

Bu sorunun tek bir cevabı var oda şirketler ve kullanıcılar tarafından güven kazanarak en iyisi olmak. Şuanda vermek istediği izlenim tamamen güven üzerine olduğu için dünyanın en iyi hackerları bu sistemi kırabilmek için davet edildi. Toplamda 19 gün geçmesine rağmen henüz sistemi hackleyebilen birisi çıkmadı için keyifler yerinde gibi.

Zaten web sitelerinde de yayınlamış oldukları iddalı açıklama şu şekilde: “Hiç kimsenin kıramayacağı bir müşteri taraflı şifreleme yazılımı geliştirdiğimizden eminiz. Bu yüzden önümüzdeki üç ay içerisinde şifreleme sistemimizi test etmeleri için herkese meydan okuyoruz . Eğer bir hacker zayıf nokta bulursa,$20,000 kazanacaktır (veya Bitcoin miktarına eşdeğer).” Bu açıklama ile birlikte ne kadar güven kazanabilirler orası aşikâr ancak şimdiden güven konusunda iyi dönüşler almaya başladılar bile.

pCloud hacklemenin bir hayli zor olduğu şu günlerde 356 bit şifreleme sisteminin kullanıldığı ve bu sistemin hacklenmesinin imkansız olduğu belirtiliyor. Ancak hackerler tarafından “hacklenemeyecek hiçbir sistem yoktur.” kavramını bildiğimiz için yarışmanın son günlerine doğru belki bir sürpriz çıkabilir.

pcloud-hack

NEDİR pCloud ?

Dosya boyutu ve sınırı olmadan fotoğraf, video veya belgeleri “bulut depolama sistemi” olarak nitelendirilen üstün teknoloji olarak bilinmektedir. İstediğiniz cihazdan veri yükleme ve indirme işlemi sağlanabildiği gibi, üstün veri koruma sistemi ile de tanınmaktadır. Kayıt olduğunuz andan itibaren test edebilmeniz için 10 GB depolama alanı veren pCloud, müşterilerine bireysel ve şirket olarak avantajlar sunuyor.

pCloud Avantajları:

* 10 GB ücretsiz depolama alanı

* Şirket veya bireysel kullanıcılara 100 GB, 300 GB veya 1 TB gibi aylık abonelikler

* Hız limiti olmadan dosya yükleme imkanı

* Tüm cihazlardan hızlı erişim

* Dosya yüklemede boyut sınırı olmaksızın upload imkanı

* Gerçek zamanlı değişimler

pcloud

pCloud ŞİRKETİ NEREDE ?

Ürün geliştirme ve sistem güvenliği olarak merkez ofisleri Bulgaristan’ın Sofya şehrinde bulunuyor. Şirket çalışanları işe alınırken büyük testlerden geçirildiği gibi, bulut depolama konusunda en iyisi olabilmek için son zamanlarda çıkış yapan kaliteli firmalardan birisi diyebiliriz.

GÜNCELLEME #1

pCloud‘un 18.gününde 7 üst düzey hacker daha katılarak yarışmaya dahil oldular. Şuana kadar 11 katman bulunan ve bu katmanlara en fazla ulaşan Amerika’lı hackerin olduğu belirtiliyor. O da maksimum 5.katmana kadar geldiği sızdırılan bilgiler arasında.

Geriye kalan iki ay gibi sürede diğer katmanları geçebilmek için bir hayli uğraşmak gerekecek gibi görünüyor. pCloud bu esnada da viral reklamını yapmayı ihmal etmiyor.

pcloud-hacker

GÜNCELLEME #2

Bugün 23 gün geride kalırken pCloud‘a katılan hacker sayısı 2214 olarak belirtiliyor. Ancak şu zamana kadar 6.katmana geçebilen kimse olmadı. Kalan zamanlarda da biraz zor gibi görünse de bizde umutla bekliyoruz diyebiliriz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/pcloudu-hackleyebilen-kimse-cikmadi-1585/ linkinden 16.06.2021 06:06:54 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

  • Viral kokuyor bence pCloud ayağı adamlar böyle bir şey yaparak müşteri kazanmaya çalışıyorlar

  • Adamlar iyi reklam yapıyor gerçekten. Ben o hackerlerin gerçek olduğuna da inanmıyorum adam pcloud açtı iclouda kimse güvenmez zaten artık ben kestirmeden zirveye çıkayım ayağı yapıyorlar. Tutar mı orası ayrı tabi

  • Hız limiti olmadan dosya yükleme olayı hikaye. Uzun zamandır kullanıyorum öyle bir şey yok. Upload hızınız neyse ona göre karşıya yükleme yapıyor.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video