Philips’ten Çok Yönlü Dokunmatik Monitörler!

  Google News

Ekran konusunda lider ve uzman pozisyonunda olan Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, yeni SmoothTouch ve parlamayan bir kaplamaya sahip monitörlerini piyasaya çıkartıyor: Bu iki model Philips 172B9TL ve Philips 242B9TL

Konforun tadını çıkarmak için dayanıklı ekran

Yeni monitörlerde SmoothTouch özelliği bulunuyor, bu da ekranın, akıcı tepki için “10 noktalı dokunma teknolojisi” (projected capacitive 10-point touch technology) kullandığı anlamına geliyor. Cam kaplama çizilmeye karşı 7H’e kadar dayanıklılık sunuyor. Bu da perakende, süpermarketler, lojistik ve konaklama/catering sektörü gibi belli başlı endüstriler için aşırı önemli, ne de olsa bu sektörlerde uygulamaların işleyebilmesi için güvenilir ve dayanıklı bir dokunma çözümü gerekli.

Ekran, parlamayan kaplaması (AG olarak kısaltıldı) sayesinde saf renklere ve muhteşem netliğe sahip alabildiğine belirgin görüntüler üretiyor. Böylece dokunmatik monitör ekranında yansımalar azaltılmış oluyor ve iç ortamlarda ya da monitöre ışığın doğrudan geldiği ortamlarda şart olan, daha fazla görüntüleme rahatlığı için ek bir mat film gereksinimini ortadan kaldırıyor. Üstelik Philips’in bu ekranları, su ve toz direnci için (sadece önde) uluslararası IP65 derecelendirmesini de karşılıyor. Böylece, su sıçramalarına ve kullanım sırasında gerçekleşebilecek toza karşı bir koruma sağlanmış oluyor.

Mükemmel görüntüler

Kullanıcılar bir monitörden en iyi görüntü kalitesi, üretkenlik artıran özelliklerin yanı sıra gözleri yormayan bir ekran beklerler, çünkü bunlar iş ve eğlence için gereklidir. Philips’in yeni dokunmatik monitörleri bunların tümünü sunuyor. Her iki model de zengin ayrıntılar, derin siyahlar ve muhteşem bir görsel deneyim için renkleri ve arka aydınlatma yoğunluğunun otomatik olarak ayarlayan, tescilli teknoloji SmartContrast ile donatıldı.

Ayrıca Philips 242B9TL modeli, Full HD 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip ve gerçekçi renkler sunuyor. Ancak görsel kalitenin, gözler için en yüksek konfor ile sunulması şart. İşte bu nedenle, bu modellerde, kısa dalga boyundaki mavi ışık emisyonunu azaltmak için geliştirilmiş LowBlue Modu ve daha rahat bir görüntüleme için titreşimi ortadan kaldıran Flicker-Free teknolojisi de bulunuyor.

Ayaksız monitörler

MMD, yeni modellere ek olarak, önceden piyasaya çıkartılmış dokunmatik ekranların (242B9T, 222B9T, 172B9T ve 162B9T) yeni versiyonlarını da piyasaya çıkartıyor. Bu yeni versiyonlar şimdi ayaksız bir şekilde sunuluyorlar. Bu modeller, sabit kurulumlar için VESA montajını kullanmak isteyenler için iyi bir seçenek. Böyle kullanıldığında, bu modeller çevre dostu seçenekler olarak karşımıza çıkıyor, çünkü kullanılmayacak olan ayağı atmaya gerek yok. Bu da, esnekliği artırıyor, müşterilerin ve iş ortaklarının bütçelerini optimize etmeye de yardımcı oluyor.

Philips 242B9TN, 222B9TN, 172B9TN ve 162B9TN modelleri, şu anda sırasıyla 408 USD, 350 USD, 385 USD, 291 USD tavsiye edilen perakende fiyat üzerinden satışa çıkacak.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video