reklam
PC HocasıOyunPlayStation Store Türkiye Fiyatlarında Beklenmeyen Artış

PlayStation Store Türkiye Fiyatlarında Beklenmeyen Artış

PlayStation Store

Yeni nesil konsollardan sonra oyun fiyatlarında bir değişim olacağının sinyallerini veren Sony, 70 dolar eşiğini dile getirmişti. Tabii ki bu durum ülkemiz PlayStation Store fiyatlarında da değişikliklerin olacağını işaret ediyor.

Yeni nesil konsollardan sonra böyle bir değişiklik olacağını biliyorduk ama henüz yeni nesil oyun konsolları gelmeden PlayStation Store oyun fiyatlarında artış yaşanmasını beklemiyorduk. Dün yapılan sürpriz zamlar sonrasında bazı oyunların fiyatları ciddi oranda değişti.

Zamlardan sonra fiyatları değişen PlayStation Store oyunları

Birkaç oyunda Türkiye fiyatlarının ciddi oranda yükseltilmiş olduğunu anlıyoruz. Bu oyunlar ve yeni fiyatları;

  • FIFA 2020 – 679 TL
  • NFS Heat – 709 TL
  • PES 2021 – 319 TL
  • Marvels Avengers – 679 TL
Bugsnax'ın Oynanış Fragmanı Yayınlandı

PlayStation Store

Bu oyunlarda yapılan fiyat artışının nedeninin oyunların global fiyatlarında oluşan kur farkı olduğu düşünülüyor. Yeni nesil konsollardan sonra gelecek olan oyunlarda bu rakamlar bile aşağı kalabilir. Oyun fiyatlarının artması satışları nasıl değiştirecek orasını da bilmek zor. Senaryoyu yeni nesil konsollar üzerinden kurmak gerekiyor.

PlayStation 5 oyun konsolunu aldınız ve elinizde son sistem bir oyun canavarı var. Bu durumda illa ki 700 – 800 TL gibi rakamları gözden çıkarıp oyunları da alacaksınız. Dileriz fiyatlar daha da yüksek olmaz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz