POCO M3 için MIUI 14 Güncelleme Müjdesi

  Google News

Kısa süre önce MIUI 14 güncellemeleri için açıklamalar yapan POCO, güncelleme alacak telefonlar için listesini yayınlamıştı. Yeni yayınlanan listede yer alan akıllı telefonlardan biri olan POCO M3 için ise geçtiğimiz saatlerde güncelleme haberi geldi.

Xiaomiui’nin aktardığı bilgilere göre güncelleme, belli bölgeler için yayınlanmaya başladı. Peki güncelleme sonrasında sürüm numarası nasıl değişiyor?

POCO M3 için MIUI 14 Dağıtımı Genişliyor

Güncelleme, Android 12 tabanı üzerinden geliyor. İşletim sistemi değişmediği için çok büyük yeniliklerin olmayacağını da belirtelim. Birkaç modelde daha benzer bir durum yaşanmıştı. Android 12 tabanında MIUI 14 güncellemeleri yayınlanmıştı. Taban Android 13 olmayınca, yeni sürümde yer alan bazı özelliklerin sunulmadığını biliyoruz.

4,5 GB boyutunda olduğu belirtilen bu güncelleme sonrasında cihazın sürüm numarası da değişiyor. Kaynağın verdiği bilgilere göre güncelleme sonrasında sürüm numarası V14.2.0.SJFTWXM olarak değişecek.

POCO M3

EEA ve Global cihazlar için yayınlanmaya başladığı belirtilen güncellemenin, Nisan 2023 yamasını da beraberin de getirdiğini de ekleyelim. Tabii ki yine alışılmış olan uyarımızı da yapacağız. Bahsi geçen güncelleme, bölge bölge yayınlanacak.

Bu da demek oluyor ki her cihaz hemen güncelleme almayacak. Dağıtımın ne kadar süreceği konusunda net bir bilgi ise yok. Bunun için POCO’nun açıklamalarını bekleyeceğiz. Bazı cihazların güncellemeyi çok daha erken aldığını da eklemiş olalım.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video