PC HocasıHaberlerPolisler Bu Sefer Samsung Ofisine Baskın Yaptı

Polisler Bu Sefer Samsung Ofisine Baskın Yaptı

   

Güney Kore şu sıralar Samsung hakkında ortaya atılan iddialar ile çalkalanıyor. Yaklaşık olarak 3-4 saat önce Samsung‘un Güney Kore’de bulunan ofislerine Polis baskını yapıldı. Savcılar tarafından verilen talimat ile işin içerisinde Devlet Başkanı Park Geun-hye skandalı olduğu belirtiliyor.

Samsung’a Neden Polis Baskını Yapıldı ?

Güney Kore’de Samsung ofisi şuanda Polis baskını ile karşı karşıya diyebiliriz. Ortada çok ciddi bir iddia olduğu gibi, devlet başkanı olan Park Geun-hye’nin yakın arkadaşı Choi Soon-sil ve kızına para aktarımı sağlandığı gerekçesi ile Samsung’un ofisi basıldı.

Şuanda Samsung resmi bir açıklama yapmadığı gibi, Başkan’ın siyasi amaçlı ve çıkar amaçlı olan ilişkiyi, aynı zamanda gerçekleşen Polis baskınının doğru olduğunu onayladı. Seul’de toplanmış olan yüzbinlerce Güney Koreli, Park Geun‘u istifaya çağırıyorlar. Aynı zamanda yapılan baskılar ve firmalara zorla bağış yaptırılmaya çalışılması işleri iyice sarpa sarmış durumda.

samsung-ofis-guney-kore
Tüm bu skandallar ile Pak Gen-hye‘nin halk desteği %5’e kadar geriledi. Bakalım bundan sonraki süreçte başkan istifa edecek mi, yoksa halk ayaklanıp başkanı istifaya mı zorlayacak ?

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/polisler-bu-sefer-samsung-ofisine-baskin-yapti-22200-16402/ linkinden 24.01.2022 22:01:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner