PC HocasıDonanımPorsche kendi egzozundan hoparlör üretti

Porsche kendi egzozundan hoparlör üretti

   

Dünyanın en iyi otomobil üreticilerinden olan Porsche, kendi araçlarında kullandığı egzoz sistemini bu sefer hoparlör üretiminde kullandı. Tasarım açısından adeta “ben buradayım” dedirten bu ilginç hoparlör, İtalyan mimarisi ve minimalist çalışmaları ile tamamlandı.

911 GT3 egzozu kullanıldı

Aşağıdaki resimlerden de göreceğiniz üzere Porsche bu çılgın tasarımı kendi gibi çılgın olan 911 GT3 modelinden ilham alarak üretti. İtalyan ses üreticisi Ixoost‘un imzası ile üretilen EsaVox hoparlörler böylece GT3’ün egzozu ile buluştu.

Porsche bu çılgın hoparlöre 911 Soundbar adını vermiş. Siyah bir tabanın üzerine titanyum ve krom parçalar eklenerek 2.1 Surround ses sistemi yerleştirilmiş. Aynı zamanda sistemin içerisinde Bluetooth AptX desteği de yer alıyor. Bu özelliği kullanarak ses kalitesi maksimumda tutulabiliyor. Bu arada hoparlörün içerisinde bir de uzaktan kumanda yer aldığını ekleyelim.


200W değerinde ses çıkışına sahip olan model Porsche Design imzasına sahip. Eğer böyle bir model satın almak isterseniz minimum 2900 Euro bayılmanız gerekecek. (Paranın gözü kör olsun)

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/porsche-kendi-egzozundan-hoparlor-uretti-22612-17538/ linkinden 29.01.2022 17:01:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner