PC HocasıOtomobilPorsche, Taycan Üretimini Durdurma Kararı Aldı!

Porsche, Taycan Üretimini Durdurma Kararı Aldı!

   

Almanya merkezli otomobil üreticisi Porsche, bileşen eksikliği gerekçesi ile Taycan modelinin üretimini geçici olarak askıya alacağını resmi olarak açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada süspansiyon eksikliği nedeniyle Stuttgart-Zuffenhausen fabrikasında günde 200 adet Taycan otomobili üretilememesine yol açacağını belirtti.

Bunlara ek olarak Porsche’un Leipzig tesisi, arz kıtlığı nedeniyle askıya alınanların ardından Pazartesi gününden itibaren üretime kısmi olarak devam edecek. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi nedeniyle Avrupa otomobil üreticileri, Batı Ukrayna’da üretilen kablo demetlerini alamıyorlar ve bu da bazı üretim kesintilerine sebep oluyor.

Porsche hakkında

Ferdinand Porsche tarafından 25 Nisan 1931 tarihinde Almanya’nın Stuttgart kentinde kurulan şirket Volkswagen AG şirket grubu altında çalışan bir otomobil üreticisi. İlk araba modelleri 1948 yılında piyasaya sürülen Porsche 356’dır.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/porsche-taycan-uretimini-durdurma-karari-aldi-124818/ linkinden 26.05.2022 17:05:58 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial