PC HocasıHaberlerPS4 Satış Rakamları Açıklandı

PS4 Satış Rakamları Açıklandı

 

Dünyada şuan 123 ülkede satışına devam eden PS4‘ün satış rakamları belli oldu. Açıklanan rakamların  Sony’i memnun ettiğini düşünsekte Sony playstation tarafından çok kar etmediğini belirtiyor her fırsatta ( tabi kime göre çok ). PS4 2013 yılında PS4 ve PS4 Pro olarak iki farklı model olarak sunulmuştu. Sony konsoldaki rakibi XBox’a ciddi bir fark atmış durumda, hatta Microsoft artık konsol satışlarını açıklamıyor. 

Sony son açıkladığı rakamlarda PS4 ün 60 milyon barajını geçtiğini söylemişti. Sony’nin anavatanı Japonya’nın bu satışların ciddi bir bölümünü oluşturduğunu söylemek mümkün. Japonyada 5 milyondan fazla satan playstation 4, 4.6 milyon PS4 ve 0.4 milyon PS4 pro şeklinde.

PS4’ün yeni nesil rakibi olan X Box One’ a ciddi bir fark attığını zaten belirtmiştim. Bunun büyük sebeplerinden birisi olarak XBox için çıkan özel oyunların aynı zamanda PC platformunda da yer alması diyebiliriz.

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video