PUBG Çok Yakında Yeni AirDrop Güncellemesine Kavuşuyor

PUBG şu sıralar sürekli aldığı güncellemeler ile konuşulmaya devam ediyor. Yeni test server üzerinde denemesi yapılan AirDrop'da onlardan bir tanesi. Bir kaç hafta içerisinde yine PUBG 4 GB'a yakın güncelleme alarak AirDrop eklenmiş olacak. Peki havadan bize bırakılacak olan yeni drop neler getirecek?

Yeni Gelişmeler Epey Güzel

AirDrop bunlardan bir tanesi ama en basitlerinden birisi. Kısa zaman içerisinde PUBG'ye yeni orman haritası eklenecek. Burada 4x4 km'lik bir alan içerisine bırakılacak olan oyuncular, daha kısa alanda daha hızlı aksiyon alacaklar. Normalde 30 dakikaya yakın süren oyun, böylece 15-20 dakika civarlarına indirilmiş olacak.

Ancak yeni orman haritasına tek seferde kaç oyuncunun uçaktan bırakılacağı bilinmiyor. 90 kişilik bir drop bu harita için fazla gelebilir. O yüzden bu sayının 60 ile sınırlandırılacağını düşünüyoruz hocalar.

Yeni Drop Yeni Haritaya mı?

Bir diğer konuşulan detay ise yeni AirDrop'ların yeni haritaya geleceği konusu. Test sunucularında hala denemesi gerçekleştirilen yeni droplar muhtemelen orman haritası ile birlikte oyuncuların beğenisine sunulacak. Ancak eski haritaya da bu dropların ekleneceğini belirtelim.

Aslında ben bu durumun kokusunu iki hafta önce almıştım. Zira hatırlarsanız drop bırakan askeri uçağın sesinde değişmeler meydana gelmiş, daha yakından ve daha ürkütücü bir hal alarak revize edilmişti. Dropların düştüğü alanda ortam karıştığı için, yeni airdrop ile nelerin düşeceği de merak konusu.

Yeni Drop Sarı Olacak

Şuanda oyun içerisinde bırakılan Airdrop'un rengi kırmızı biliyorsunuz. Yeni gelecek güncelleme ile bu renk sarıya dönecek. İçinden ise tamamen aynı silahlar çıkacak. Peki "kırmızı ile sarı drop arasında ne fark var o zaman?" diye sorabilirsiniz haklı olarak. Aralarındaki tek farkın sarı dropta iki kat fazla eşya düşecek olması.

Yani kırmızı drop almaya gittiğinizde 1 adet özel silah alıyorsanız, sarı dropta iki adet alacaksınız. Bu da oyuncuların sürekli olarak sarı dropları takip etmesine ve çatışmanın giderek yükselmesine imkan sağlamış olacak. Şimdiden uyaralım; siz siz olun droplara lambır lumbur gitmeyin. Ortalık karışacak, şimdiden vaziyet alın.

Sarı Drop Uçaktan Atılmayacak

Burada ince bir çizgi var hocalar. İşaret fişeğini oyun içerisinde bulduğunuz anda havaya ateşliyorsunuz ve uçak oraya gelip yeni drop atıyor. Ancak işaret fişeğini havaya attığınız için, diğer oyunculara da 'ben buradan kardeş gelin beni alın. Al beni alllll' mesajını iletmiş oluyorsunuz. Yani işaret fişeğini havaya ateşlemeden önce bir kez daha düşünün ve ortamın sessiz olduğundan emin olun.

Flare Gun adı verilen yeni AirDrop uçaktan atıldıktan sonra, aşağıya inmesi ortalama 1.5 dakika sürecek. Bu süre zarfı içerisinde arabasına veya motoruna atlayan herkes sizin bulunduğunuz bölgeye hücum edecektir. İlginç bir detay olmuş ve aksiyonu sürekli tırmandıracak bir durum.

"Yeni AirDrop'un Adı: Flare Gun"

İşaret fişeğini kaptığınız anda o fişek ile beraber arabaya binerek başka yerlere gidebileceksiniz. Yani işaret fişeği taşınabilir olacak. Süresi var mı, yok mu o konuda henüz net bir bilgi yok. Ortamın sessiz olduğu bir yere gittiğinizde ise işaret fişeğini patlatarak içerisinden düşecek silahları ve ekipmanları alabileceksiniz.

İlginç olmamış mı sizce de? Eğer erkenden bu deneyimi yaşamak isterseniz, PUBG test server adresine girerek güncellemelere şahit olabilirsiniz. Hemen aşağıdan da yeni drop hakkında bilgilere sahip olabilirsiniz.

PUBG Yeni AirDrop: Flare GUN

İlgili Etiketler