Realme 10S

Realme 10S Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

  Google News

Genelde orta seviye akıllı telefonlarıyla kendisini gösteren Realme, sessiz sedasız modellerini genişletmeye devam ediyor. Markanın yeni akıllı telefonlarından birisi de Realme 10S modeli oldu.

Yine iyi bir orta segment akıllı telefonu olarak tanımlayabileceğimiz model, fiyat konusunda da uygun bir fiyat aralığı sunacak. Ülkemizde durum ne olur bilemiyorum ama gelin telefonun hem özelliklerini hem de fiyatını değerlendirelim.

Realme 10S Tasarım Detayları

Sınıfına göre telefonun göze hoş gelen bir tasarım sunduğunu söyleyebiliriz. Ön kısımda çerçeveleri inceltilmiş olan modelde su damlası şeklinde bir çentik alanına yer verilmiş.

Arka kısımda ise fark yaratan bir tasarım var. İki ayrı kameraya yer verilmiş ve genel olarak kameraların lensleri daha büyük tutulmuş. Ek bir kamera alanına yer verilmemesi ve kameraların arka kapak üzerinde tek tek konumlandırılmış olması güzel bir tasarım farklılığı oluşturmuş.

  • Boyutlar: 164.4 mm x 75.1 mm x 8.1 mm
  • Ağırlık: 191 gram

Realme 10S

Realme 10S Teknik Özellikleri

Telefon iyi bir orta segment model demiştik. Bunu sağlayan seride yer alan MediaTek Dimensity 810 işlemcisi. Toplamda 8 çekirdekli olan işlemci 6 adet Cortex A55 2 GHz çekirdek ve 2 adet Cortex A76 2.4 GHz çekirdek ile geliyor. İşlemcinin grafik biriminin de Mali-G57 olduğunu hatırlatalım.

Bu işlemcinin yanında RAM kısmında ise 8 GB RAM kullanılmış. Artık akıllı telefonlarda da sık sık gördüğümüz bir RAM değeri.

Kaçırmayın: iOS 16.2 Yenilikleri Neler?

Gelelim ekran özelliklerine. Realme 10S modelinde ekran kısmında oyuncuları da tatmin edecek tam orta sınıf özellikler var. 90 Hz yenileme hızının sunulduğu ekran 6.6 inç ve LCD panel olarak geliyor. Çözünürlük değeri de yine standartlaşan Full HD+ olarak karşımıza çıkıyor.

Telefonun kameralarından ise çok büyük bir beklentiniz olmasın. Realme 10S arka kısımda 50 MP f/1.8 diyafram açıklığında bir ana kamera sunuyor. Buna karşın ikinci sensör kısmında ise ek bir kamera değil de derinlik sensörü karşımıza çıkıyor. Çekim kalitesini biraz daha iyileştirdiği söylenebilir. Ön kamerada ise 8 MP standart bir selfie kamerası var.

Realme 10S

Realme 10S Teknik Özellikler Özet

  • Ekran: 6.6 inç Full HD+ 90Hz LCD
  • İşlemci: MediaTek Dimensity 810
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 128 GB ve 256 GB
  • Kamera: 50 MP ana arka kamera + 0.3 MP derinlik sensörü ve 8 MP ön kamera
  • Pil: 5000 mAh

Realme 10S Fiyatı Nasıl?

Henüz tüm bölgeler için fiyatlar açıklanmadı. Yerel fiyatlandırma üzerinden bir açıklama yapıldı. Buna göre;

  • 8 GB RAM ile 128 GB depolama alanı olan model: 1.099 CNY (155 dolar civarına denk geliyor)
  • 8 GB RAM ile 256 GB depolama alanı olan model: 1.299 CNY (185 dolar civarına denk geliyor.)

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video