PC HocasıHaberlerReddit Talks Geliyor: Yeni Clubhouse Alternatifi

Reddit Talks Geliyor: Yeni Clubhouse Alternatifi

 

Reddit, Reddit Talk isimli ve son zamanların popüler sesli sohbet uygulaması Clubhouse benzeri bir sosyal ses ürününü Pazartesi günü itibariyle açıkladı. Bu özellik henüz yaygın olarak kullanılamadığından şirket, Pazartesi günkü duyuruyu “ön izleme” olarak nitelendiriyor. Özelliği kendi alt dizinlerinde denemek isteyen moderatörler kendilerini erişim için bir bekleme listesine ekleyebilirler.

Reddit’in açıklamasına ve şirket tarafından paylaşılan resimlere göre, Reddit Talk hizmeti, Clubhouse, Twitter Spaces ve diğer sosyal ses ürünlerine çok fazla benziyor. Reddit’e göre görüşmeler alt dizinler içinde gerçekleşecek.

İlk testler sırasında, yalnızca alt dizin moderatörleri bir Konuşma başlatabiliyor ve Talk sunucuları konuşmacıları davet etme, sessize alma ve kaldırma yetkisine sahip olabilecek.

Moderasyon, Clubhouse için bir sorun olmuştur, bu nedenle Reddit’in küçük bir başlangıç yapması ve önce yalnızca moderatörlere erişim izni vermesi dikkat çekicidir. Gelecekte bir noktada, moderatörler güvenilir topluluk üyelerini yarı moderatörlük yetkisi verebilecekler.

Şirket, oda sahiplerinin Talks’un emojiler ve farklı arka plan renkleri ile nasıl göründüğünü özelleştirmesinin “test aşamasında” olduğunu ve kullanıcıların avatarlarını da sohbet esnasında değiştirebileceğini söylüyor. Reddit, bir sosyal ses özelliğini duyurmak için Twitter, Slack, Discord, LinkedIn ve Spotify’a katıldı. Mashable ekibine göre, Reddit’in 9 Nisan’da bir sosyal ses özelliği üzerinde çalıştığını ilk kez duyurdu.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/reddit-talks-geliyor-yeni-clubhouse-alternatifi-112108/ linkinden 21.10.2021 21:10:12 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad