Redmi 13C Geliyor! Tasarımı Dikkat Çekecek

  Google News

Redmi 12C serisi, uygun fiyatlı bir akıllı telefon olması sayesinde epey bir beğeni toplamayı başardı. Genel olarak satış rakamlarına baktığımız zaman da söz konusu akıllı telefonun ilgi çekmeyi başardığını görüyoruz. Xiaomi de bu ilgiden memnun olacak ki seriye yeni akıllı telefonlar kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor. Redmi 13C akıllı telefon modeli de seriye eklenecek yeni model olarak karşımıza çıkacak.

Söz konusu akıllı telefonun teknik özellikleri konusunda henüz yeterli bilgi olmasa da sızıntılar da gelmeye başladı. Özellikle telefonun tasarımını gösteren sızıntılar dikkat çekici.

Redmi 13C Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefon, Xiaomi’nin son nesil tasarım dilini yansıtmaya devam edecek. Arka bölümde üst üste sıralanmış olan çift geniş kamera ve onun hemen yanında flaş ışığı kendini göstermekte.

Bu kamera alanının dışında arka kapak üzerinde çok büyük bir tasarım farkının olmayacağını da belirtelim.

Redmi 13C

Ön kısma geçtiğimiz zaman ise damla şeklinde bir çentik alanının kullanılacağını görüyoruz. Uygun fiyatlı Redmi modellerinde artık bu tasarım yapısının da geleneklerden biri haline gelmeye başladığını gördük. Haliyle bizi çok da şaşırtmadı desek yeridir.

Tasarım noktasında dikkat çeken bir başka nokta ise 3.5 mm kulaklık jakının kullanılacak olması. Günümüzde birçok modelde 3.5 mm kulaklık jakı yer almıyor. Giriş seviyesi akıllı telefonlar için ise hala bu trendin devam ettiğini söyleyebiliriz.

3 farklı renk seçeneği, alt kısımda yer alan hoparlör çıkışı gibi detaylarını da gördüğümüz yeni Redmi 13C için biraz daha beklemek gerekecek. Telefonun teknik detayları için bilgilerin de yakın zamanda sızmaya başladığını görebiliriz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video