Redmi Note 12

Redmi Note 12 Türkiye Fiyatı Açıklandı! Özellikler Neler?

  Google News

Redmi’nin yeni Note modeli ülkemizde de satışa sunuldu. Özel bir etkinlikle beraber duyurulan yeni akıllı telefon için fiyatlar da kesinlik kazanmış oldu. Açıklanan fiyatlara baktığımız zaman ise beklenen bir seviyede olduğunu söylemek lazım. Rekabetçi fiyatlarla karşı karşıyayız. Dilersiniz Redmi Note 12 Türkiye fiyatı ve teknik özelliklerine bir göz atalım ve değerlendirmeyi de ona göre yapalım.

Redmi Note 12 Türkiye Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Yeni akıllı telefon için tasarımdan başlayalım. Tasarım kısmında ilk dikkat çeken kısım biraz daha düz çerçevelerin kullanılmış olması.

iPhone modellerinde gördüğümüz yapıya benzer bir yapı söz konusu. Arka kısımda yer alan kamera alanı da yine dikkat çeken noktalar arasında. Bu bölümde üst üste sıralı çift kamera yer alıyor. Geniş lensleriyle dikkat çeken kamera kısmında da düz hatlara yer verilmiş.

Ön kısımda da ekran üzerinde tek bir kamera ile karşımıza çıkan Redmi Note 12, genel hatlarıyla şık ve sade bir cihaz diyebiliriz.

Redmi Note 12

Teknik Özellikler

Gelelim teknik kısımda nasıl bir telefonla karşı karşıya olduğumuz bölümüne. Teknik özellikler açısından baktığımız zaman telefon orta segment iyi bir cihaz diyebiliriz. Öyle ki modelde yer alan işlemci Snapdragon 685 işlemcisi.

Orta segment işlemcinin RAM kısmında ise 6 GB RAM sunduğunu eklemiş olalım. Dahili depolama alanı ise 128 GB olarak belirlenmiş.

Redmi Note 12

Redmi Note 12 için ekran özelliklerine geçtiğimiz zaman ise iddialı bir modelle karşı karşıya olduğumuzu anlıyoruz. Burada 6.67 inçlik Full HD+ ekran kullanılmış. 120 Hz yenileme hızının yanında ekranın AMOLED olması da önemli artılardan biri olarak değerlendirilebilir.

Fiyattan söz etmeden önce son olarak kameralardan da bahsedelim. Yeni akıllı telefon 50 MP ana arka kameranın dışında, 2 MP makro çekim kamerası ve 8 MP ultra geniş açı çekim kamerasıyla geliyor. Gece modu, portre modu gibi artıları olan arka kameraların dışında ön kamera kısmında ise 13 MP değerinde tek bir kamera görüyoruz.

Redmi Note 12

Tüm Teknik Özellikler Özet

  • Ekran: 6.67 inçlik Full HD AMOLED ekran, 1200 nit parlaklık, 120 Hz yenileme hızı
  • İşlemci: Snapdragon 685 işlemci
  • RAM: 6 GB
  • Depolama alanı: 128 GB
  • Arka Kamera: 50 MP ana arka kamera + 2 MP makro kamera + 8 MP ultra geniş açı kamerası
  • Ön Kamera: 13 MP kamera
  • Pil: 5000 mAh değerinde, 33W hızlı şarj destekli
  • İşletim Sistemi: Android 13 üzerinde MIUI 14 arayüzü

Redmi Note 12

Redmi Note 12 Türkiye Fiyatı Nasıl?

Tüm bu özelliklerle beraber telefonun Türkiye fiyatı ise 8.499 TL olarak açıklandı. Yeni modelin satışa sunulacağı tarih ise 6 Nisan olacak. Artık model bu fiyatla ne kadar ilgi çekecek göreceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

10 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video