Redmi Note 9 Pro

Redmi Note 9 Pro Beklenen MIUI Güncellemesini Alıyor

  Google News

MIUI 14 güncellemesi için beklediğimiz global sürüm duyurusu yapıldı. Global sürümün duyurulmasının arkasından, cihazlar için de güncelleme hızla yayılmaya başladı. Tabii ki önce amiral gemisi serisi akıllı telefonlar için güncelleme geldi. Hemen sonrasında ise orta segment modeller için güncellemenin sunulmaya başladığını gördük. İşte bu cihazlardan birisi de Redmi Note 9 Pro akıllı telefonu olacak.

Satışlarıyla markanın yüzünü güldüren akıllı telefon serisinin çok yakında yeni sürüm güncellemesini alacağı ortaya çıktı.

Redmi Note 9 Pro için MIUI 14 Sürümü Geliyor

Yeni ortaya çıkan bilgilere bakacak olursak Note 9 Pro için MIUI 14 güncellemesi, Android 12 tabanlı olarak sunulacak.

Güncellemenin yapı numarasının da V14.0.1.0.SJZMIXM olacağı belirtilmekte. Xiaomiui tarafından paylaşılan bu bilgilere bakacak olursak telefon yeni güncelleme için Android sürümü değiştirmeyecek.

Redmi Note 9 Pro

Android 12 üzerinden kullanım devam edecek. Güncellemenin Android 12 ile beraber sunulacak olması kafalarda soru işareti de bırakmıyor değil. Eski Android sürümü üzerinde MIUI 14 arayüzünün tüm özelliklerinin kullanılmaması söz konusu olabilir.

Bunun için önce güncellemenin yayınlanmasını beklemek lazım. Şimdilik beklenti bu ay bitmeden yeni arayüz sürümün Redmi Note 9 Pro akıllı telefon modellerine sunulmaya başlaması yönünde.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

24 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video