Redmi Note 9

Redmi Note 9 Serisi için MIUI Güncellemeleri Tamamlanıyor

  Google News

Xiaomi, MIUI güncellemelerini dört koldan devam ettiriyor. Bir yandan amiral gemisi seriler güncelleme aldı. Bir yandan Redmi modellerine geçildi. En son Redmi Note 9 modelleri için de güncellemelerin gelmeye başladığını duyurmuştuk. Güncellemeler hem Pro hem de S serisi için dağıtıma başlamıştı. Şimdi ise Redmi Note 9 serisi için MIUI 14 güncellemesinin global sürümleri için dağıtımlar başladı.

Güncellemeyi alacak telefonlar ve bu cihazlardaki sürüm değişiklikleri de ortaya çıktı diyebiliriz. Hemen yeni sürümlerden ve güncelleme durumlarından söz edelim.

Redmi Note 9 Serisi için MIUI 14 Güncellemesi

Sürümleri ve cihazları güncellemeye telefonlara göre böleceğiz. Android güncelleme durumlarına da bir göz atmış oluruz.

Redmi Note 9S için MIUI 14

Daha önce de güncellemenin dağıtıma başladığını belirtmiştik. Bu kez güncellemenin Global sürümünün de yayınlanmasına geçildi. Android 10 tabanlı MIUI 11 ile çıkış yapan model, böylece MIUI 14 güncellemesini de tamamlamış oldu. Tabii ki her kullanıcının güncellemeyi alması zaman alabilir.

Fakat şunu belirtelim ki güncelleme Android 12 tabanı üzerinden geliyor. Android 13 güncellemesi de gelmeyecek. Muhtemelen MIUI 14 arayüzü de son güncelleme olacak. Güncelleme sonrasında global cihazlarda yapı numarası da V14.0.2.0.SJWINXM olarak değişiyor.

Redmi Note 9

Redmi Note 9 Pro ve 9 Pro Max için MIUI 14

Aynı durum Pro model için de geçerli. Zaten güncelleme dağıtıma başlamıştı. Şimdi eksik kalan global cihazlar için de güncelleme gelmeye başladı. Burada da Pro modelin Android 12 üzerinden güncellemeyi aldığını görüyoruz.

Böylece cihaz 2 Android güncellemesi ve 3 MIUI arayüz güncellemesi almış oluyor. Yine Pro modelde de ek bir Android güncellemesi olmayacak.

Hem Pro model için hem de temel model için Nisan 2023 güvenlik yamalarının da güncellemeyle beraber geldiğini hatırlatmış olalım.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

30 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video