Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra, Rekor Şarj Süresi ile Geliyor

  Google News

Xiaomi 13 Ultra tanıtımı, bu hafta içerisinde yapılacak. Henüz hangi bölgelerde satışa çıkacağı konusunda açıklamalar olmayan akıllı telefonun, teknik özellik paylaşımları da gelmeye devam ediyor. En son şarj performansı konusunda yeni bilgiler ortaya çıktı.

Weibo üzerinden yapılan resmi paylaşımlara göre, telefonda çok iddialı şarj süreleri göreceğiz. Hatta sızıntılara göre Xiaomi bu konuda yeni bir rekor ile beraber gelebilir.

Xiaomi 13 Ultra, %1’de Bile 1 Saate Kadar Dayanacak

Resmi paylaşımlara göre telefonda Surge P2 ve Surge G1 çipleri yer alacak. Özellikle Surge G1 çipinin tüketim konusunda sunmuş olduğu performans optimizasyonu dikkat çekecek.

Daha iyi ısı yönetimi ve daha iyi şarj verimliliği sunulduğunu görmek mümkün olacak. Bu yeni çip ve diğer optimizasyonlar sayesinde telefon %1 şarja bile düşse 60 dakikaya kadar telefonun dayanması söz konusu olacak.

Bu seviyede 12 dakikalık görüşme süresine de yer verileceği belirtiliyor. Kullanıcıların ultra pil tasarruf moduna geçmesi durumunda, bu özellikten yararlanmasının söz konusu olacağı belirtiliyor.

Xiaomi 13 Ultra

Tabii ki yine de telefonun tanıtımını beklememiz lazım. Muhtemelen tanıtım sonrasında bu konuda çok daha fazla detay açıklaması gelecek. Kesin olan şey ise Xiaomi’nin pil konusunda çıtayı biraz daha yükseltecek olması.

Xiaomi 13 Ultra, sadece pil konusunda değil, kamera ve diğer teknik özellikler konusunda da rakipsiz bir akıllı telefon olabilir. Şu ana kadar yapılan paylaşımlar, genelde beklentilerimizi arttıran paylaşımlar oldu. Tanıtım sonrası tüm özellikleri ele alacağız.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

3 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video