Redmi Note 9S

Redmi Note 9S için Uzun Süredir Beklenen MIUI Güncellemesi Sunuldu

  Google News

MIUI 14 güncellemelerinde yeni perde devam ediyor. Güncelleme alacak orta segment modeller de bir bir güncelleme almaya başladı. Redmi Note 9S bunlardan biri oldu. Popüler olan akıllı telefon modeli için de yeni güncelleme sunuldu.

Güncelleme sonrasında akıllı telefonun sürüm numarasının da değiştiğini gördük. Gelin güncelleme konusunda yeni detaylara geçelim.

Redmi Note 9S için MIUI 14 Güncellemesi Yayında

Yeni sürüm Global ROM aracılığıyla sunuluyor. Yani öyle Çin sürümü falan değil. Xiaomiui kaynağından verilen bilgilere göre yeni güncelleme sonrasında cihazın sürüm numarası V14.0.3.0.SJWMIXM olarak değişiyor.

Redmi Note 9S

Güncellemenin Şubat 2023 güvenlik yamasını da beraberinde getirdiğini ekleyelim. Redmi Note 9S için MIUI 14 bu sürümle beraber sunulmuş oluyor ama bir de kötü haber var. Aslında bu haber beklenen bir haberdi. Zira güncelleme Android 12 tabanlı olarak geliyor. Yani Android 13 yükseltmesi gibi bir durum söz konusu değil.

Diğer taraftan Global sürüm olarak yayınlanan güncellemenin her cihaza anında ulaşması gibi bir durum da yok. Diğer güncellemelerde olduğu gibi sürüm kademe kademe verilecektir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video