PC HocasıOyunResmi Duyuru Yapıldı – Age of Empires 4 Geliyor!

Resmi Duyuru Yapıldı – Age of Empires 4 Geliyor!

Efsane haline gelmiş oyunlardan biri olarak karşımıza çıkan Age of Empires, son olarak üçüncü oyunu ile karşımıza çıkmıştı. Serinin 2005 yılında yayınlanan üçüncü oyunu, genel olarak başarı yakalamış ve döneminin en iyi strateji oyunlarından biri olarak kabul edilmişti. Başarılı serinin aradan geçen 14 yıla karşın yeni oyunu bir türlü duyurulmadı.

Hem ikinci oyunun hem de üçüncü oyunun güncellenmiş grafik yapısı versiyonları yeniden piyasaya sürülürken, yeni oyun içinse bir türlü duyuru yapılmadı. 14 sene sonra beklenen haber geldi ve  Microsoft, Age of Empires 4 için resmi olarak duyuruyu yaptı.

Age of Empires 4

Age of Empires 4 ne zaman gelecek?

Yeni oyun için paylaşılan görseller ve video, yapım hakkında ilk detayların ortaya çıkmasını sağladı. Görüntülere baktığımız zaman özellikle grafik yapısı konusunda çok iddialı bir oyunun geleceği görülüyor. Bu zamana kadarki en detaylı Age of Empires oyunu olmasını beklediğimiz Age of Empires 4 için şimdilik çok fazla bir detay olmadığını da söylemek gerekiyor.

Kingdom Come: Deliverance Sistem Gereksinimleri

Age of Empires 4

Oyunun çıkış tarihi, nasıl bir yapıya sahip olacağı, hangi platformlara geleceği ve oyun içerisinde hangi uluslara yer verileceği konusunda çok fazla detay paylaşılmadı. Şimdilik sadece grafik yapısının çok daha iddialı olduğunu gördüğümüz yapımın, ne zaman çıkış yapacağı konusunda detayların da yakın zaman da açıklanması bekleniyor. Özellikle oyun yapısı ve çıkış tarihi hakkında detayların yakın zamanda paylaşılması söz konusu olacak.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

6 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement