RTX 4090 Founders Edition

RTX 4090 Founders Edition, Tanıtımın Hemen Öncesinde Görüntülendi

  Google News

RTX 40 serisiyle saatler sonra tanışmış olacağız. Tanıtıma çok kısa bir zaman kaldı ama gözüken o ki son ana kadar da sızıntılar devam edecek. Bu kez RTX 4090 Founders Edition modelini kanlı canlı bir şekilde görebildik.

Sızıntıda yeni ekran kartının CEO Jensen Huang’ın elinde boy gösterdiğini görüyoruz. Tasarım konusunda nasıl bir modelle karşılaşacağımızı daha iyi anlıyoruz.

RTX 4090 Founders Edition, Benzer Bir Tasarımla Gelecek

Görsele bakacak olursak yeni amiral gemisi tasarım noktasında çok büyük bir fark sunmayacak. RTX 30 serisi ile benimsenen tasarımın yansıtılacağını net olarak anlıyoruz.

3 yuvalı ve çift fanlı tasarımı devam ettireceğini anladığımız yeni amiral gemisi serisinin RTX yazısının ise stilini değiştirdiği gözüküyor.

RTX 4090 Founders Edition

Kart üzerindeki RTX 4090 ifadesinin yazı stili değişmiş olsa da çok abartılacak bir değişim olmadığını söylemek lazım. Gözümüzün alıştığı tasarım yapısı aynen devam.

Artık kabuğun altında yani görünen kısmın altında ne gibi değişimler olduğu ise tanıtımdan sonra ortaya çıkacak. Saatler sonra yeni serinin özelliklerini de sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video