PC HocasıHaberlerRusya Ekonomi Bakanligi DDOS İle Çökertildi !

Rusya Ekonomi Bakanligi DDOS İle Çökertildi !

 

Son zamanlarda hacker grubu anonymous Türkiye’de özellikle devlet siteleri ve bankaların sistemlerine DDOS saldırıları ile saldırılarda bulunmasına karşılık Türk hacker grubu Ayyıldız tim Rusya Ekonomi Bakanligi sitesini aynı saldırı şekli ile kullanılamaz hale getirdi.

 

Screenshot_4

 

Facebook sayfasından yapılan açıklamaya göre misillemelerin devam edeceğini ve daha kalıcı hasarlar verileceğini belirten Ayyıldız tim sosyal medya üzerinden bir çok kişi tarafından destek mesajları ile desteklendi.

 

 

Screenshot_5

 

 

Gittikçe kızışan internet dünyasında bakalım önümüzdeki günlerde neler göreceğiz bu tarz hacker hesaplaşmalarına başka hangi gruplar dahil olacak…

 

GÜNCELLEME #1

Ayyıldız TİM az önce yayınladıkları Facebook postunda Rusya’ya ait haber sitesi olan http://invest-tomsk.ru/ hacklediklerini bildirdi.

rusya-haber-sitesi-hack

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

11 Yorum

 • son zamalarda ciddi bir şekilde rus sitelerine saldıran bir diğer Türk Hackerda EL_MuHaMMeD isimli kişi. bence Türk hackerlara destek vererek paylaşmak lazım.

 • Tek bir siteyi düşürmekle olmaz bu işler, adamlar nic.tr saldırıyor bizimkiler ekonomi bakanlığının sitesine ???

  • Hayir yanlis biliyorsun anonymous devlet destegi ile tr uzantili 400 bin sayfaya ddos saldirisi yaptigini acikladi bunun uzerine AYYILDIZTIM 19 bin rus vatandasini hackledigini bilgilerinin ellerinde bulundugunu ve Rusya ekonomi bakanligini cokerttigini acikladi suan Rusya ekonomi bakanligiin sitesine girerseniz gorursunuz acilmiyor.

 • Onlar da ddos ile saldiriyorlar ayyildiz da ayni yontemle yapmis yani onlarin silahi ile helal

 • 18 bin rus mail adresi hacklenmis aslanlar, her ne kadar bunları paylasanlar var mi hala diye moronlar var takmayin onlari

  • Merhaba,

   Dün saat 14:00’dan 02:30’a kadar erişim sağlanamadı, sürekli kapalı kalacak değil tabii ki 🙂 Aynısını bizim bankalara da yaptılar..

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video