PC HocasıHaberlerUçan Kaykay ArcaBoard Adıyla Gerçek Oldu

Uçan Kaykay ArcaBoard Adıyla Gerçek Oldu

 

Uçan kaykay olarak icat edilen yeni ArcaBoard, geniş tasarımı ve 272 beygir güç üreten motoru ile gerçekleştirildi. Yeni uçan kaykay ArcaBoard hakkında detaylar ve kullanım videosu haberimizde.

ucan-kaykay-arcaboard
272 BEYGİRLİ, 36 FANLI ARCABOARD

Hoverboard adı verilen bu sistemde çok sık geliştirmeler yapıldığı için genellikle scooter olarak biliyoruz. Ancak Hoverboard adı verilen bu sistemin hakkını verenler gerçek anlamı ile kaykaylar oluyor. Arcaboard adı verilen ve gerçek anlamı ile uçan bu kaykaylar 272 beygir güce sahip.

Ayrıca gücü sağlayan motorunun yanı sıra 36 elektrik fanı da cihazın içerisine yerleştirilmiş durumda. Neredeyse bir otomobil ile aynı güce sahip olan Arcaboard, fanlar kullanıldığı için zemin nerede olursa olsun uçabiliyor. Toplamda 7 dakika havada kalabilen bu cihaz, ArcaSpace adlı uzay şirketi tarafından geliştirildi.

Tasarım açısından kaykayı andırmasa da, test uçuşlarında başarılı not alan ArcaBoard, 20 bin dolara satışa sunulacak. Ancak piyasaya çıkabilmesi için kontrol düzeyinin geliştirilmesi gerekiyor. Zira şuan sadece uçmaktan ibaret diyebiliriz. Uçan kaykay için yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

UÇAN KAYKAY – ARCABOARD

 

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video