Samsung Android 8.0 Oreo Güncellemesini Geri Çekti!

Samsung geçtiğimiz günlerde yayınladığı Android 8.0 güncellemesini geri çekti. Gelin haberi detaylıca inceleyelim.

Samsung'un en yeni amiral gemisi cihazı S8 geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme alarak kullanıcılarını sevindirmişti. Uzun zamandır beklenilen Android 8.0 güncellemesi 12 Şubat günü dağıtılmaya başlanılmıştı.

Pazartesi günü S8 ve S8+ modellerine yayımlanan Android 8.0 güncellemesi Samsung tarafından alınan bir karar ile geri çekildi. 1,344 MB boyutundaki büyük güncelleme kullanıcıları sevindirirken, geri çekilme kararı herkesi şaşkınlığa düşürdü.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modelleri için yayınlamacak Android 8.0 güncellemesi alınan karar ile geri çekildi. Güncelleme yayınlanmadan önce 6 ay test sürecine tabi tutulmuştu. Hiçbir sorun görünmeyen Android 8.0 nedeni bilinmez bir şekilde geri çekildi.

Şimdi merak edilen konu ise güncellemeyi indirenler ne yapacak? Güncellemenin geri çekilmesiyle beraber kullanıcıların aklına "Ben yükledim ne yapmalıyım?" veya "İndirdim ama kurmadım ne yapmalıyım?" soruları düşüyor.

Samsung Galaxy S8/S8+ cihazlarını Android'in en yüksek sürümü 8.0 Oreo'ya yükselten kullanıcılar için yapılacak birşey yok. Onlar şimdilik yeni güncellemeyi bekleyecekler. Güncellemeyi indirip cihazlarına kurmayanlar ise güncellemenin kurulumunu başlatmamalı. Keza güncelleme dosyaları silindiği için herhangi bir güncelleme yapamayacaklar.

Samsung'un konu hakkındaki kararı kesin olarak belli değil. Samsung güçlü amiral gemisi modellerine Android 8.0 sürümünü ne zaman getirecek şimdilik belli değil. Sizde cihazınızı hala Android 8.0'a yükseltmediyseniz şimdilik beklemede kalmanız kârınıza olacaktır. Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.