reklam
Ana SayfaHaberlerSamsung, Endüstrinin İlk 12 GB LPDDR5 Mobil DRAM’inin Seri Üretimine Başladı

Samsung, Endüstrinin İlk 12 GB LPDDR5 Mobil DRAM’inin Seri Üretimine Başladı

Teknoloji her gün vites yükselterek hızla gelişmeye devam ediyor. Gün geçtikçe bu gelişmelere de bir yenisi ekleniyor. En yeni haber ise bilindiği üzere gelişmiş bellek teknolojisinde dünya lideri olan Samsung Electronics‘den geldi. Samsung Şubat ayından itibaren DRAM üzerindeki çalışmalarına devam ediyordu. Mart ayında açıklanan bildiride Samsung 12 GB LPDDR4X DRAM’in seri üretimine başladığını belirtmişti.

Samsung bellek konusunda bir ilke daha imza atarak bugün yayınlamış olduğu bildiride, akıllı telefonlar için ilk 12 GB LPDDR5 DRAM’in seri üretime başladığını belirtti. Samsung bunun yanı sıra seri üretimine başlanmış yeni nesil DRAM’in 5G ve AI (Yapay Zeka) özelliklerinin maksimum seviyede optimize edilmiş şekilde üretildiğini duyurdu. Bu demek oluyor ki yeni nesil DRAM teknolojisi 5G ile birebir uyumlu ve yakın zamanda çıkacak olan akıllı telefonlarda kullanabileceğinin sinyalinide vermiş oluyor.

Galaxy Watch Active 2'nin Türkiye Fiyatı Açıklandı

Samsung yeni DRAM teknolojisi ile pil ömrü ve yüksek çözünürlüklü video kayıdı almanın daha da kolay olacağını belirtti. Yeni nesil 10 nm mimarisi üzerinde yükselen LPDDR5 yongaları bir önceki nesile göre (LPDDR4X DRAM) yüzde 30 daha hızlı olacak. LPDDR4X DRAM‘e göre sadece hız konusunda değil, pil kullanımında da yüzde 30 bir tasarruf olacağıda gelen bilgiler arasında yer alıyor