reklam
Ana SayfaCep TelefonuSamsung Fiziksel Tuşları Ekran ile Birleştirmeye Çalışıyor

Samsung Fiziksel Tuşları Ekran ile Birleştirmeye Çalışıyor

Şelale ismini verdiğimiz ekran türleri çok çekici bir görünüm yaratıyor ancak birçok akıllı telefon kullanıcısı için, telefonlarının yan tarafında konumlandırılan fiziksel düğmeleri kullanmak istedikleri zaman asla böyle bir seçenek olmayacak, bu alan ekran ile birleşmiş olacak.

Şelale ekranlar, telefon satan şirketler tarafından geliştirilen çözümlerden bir tanesi, bastığınız zaman duyarlı dokunsal alanları içermektedir ancak yine de karanlık ortamlarda düğmeleri hissetmenize veya telefonunuz cebinizde olduğunda ses seviyesini ayarlamanıza yardımcı olamaz.

Samsung bu sorunları hesaba katarak bir patent geliştirdi:

Samsung beyciğim, damla çentik ekran teknolojilerini kullanmanın yeni bir yolunu keşfetti ancak özçekim kameraları için damla çentik kullanmak yerine, şimdi fiziksel düğmeler için boşlukları kullanıyorlar.

Galaxy Note 20'nin Tanıtılacağı Tarih Ortaya Çıktı

Bahsi geçen patent 2018 yılına dayanıyor ve yakın zaman içerisinde PatentlyMobile tarafından Şubat 2020’de yayınlandığı zaman fark edildi.

Patentlerde her zaman olduğu gibi, teknolojinin bir üründe görünüp görünmeyeceğini veya ne zaman görüneceğini bilmiyoruz, ancak en azından şimdi fiziksel fanların ve şelale ekranlarının hayranları bir uzlaşma çözümünün mümkün olduğunu bilecek.

Etiketler