PC HocasıCep TelefonuSamsung Galaxy A60 ve Galaxy A40s Çin’de Tanıtıldı

Samsung Galaxy A60 ve Galaxy A40s Çin’de Tanıtıldı

 

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, düzenlemiş olduğu lansman ile beraber global pazarda M30 olarak adlandırdığı ancak Çin pazarında Galaxy A40s olarak adlandıracağı modeli ve Galaxy A60 modelini tanıttı.

Samsung Galaxy A60 Teknik Özellikleri

Galaxy A60 modeli 6.3 inç büyüklüğünde Infinitiy O adı verilen bir ekran ile beraber geliyor. Gücünü Galaxy A70 modelinde de bulunan Snapdragon 675 yonga setinden alan cihaza 6GB RAM ve 128GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. 

Kamera kısmına bakıldığında ise arka tarafında 32 + 8 + 5MP çözünürlüğünde iki yardımcı kamera ile beraber üçlü kamera kurulumuna ev sahipliği yapan akıllı telefon, ön tarafında ise 32MP çözünürlüğünde ekrana gömülü bir adet selfie kamerası ile geliyor.

Kutudan Android 9.0 Pie işletim sistemi ile beraber çıkan Galaxy A60, 15W hızlı şarj destekli 3.500mAh kapasiteli bir bataryadan gücünü çekecek.

Samsung, LG G8 ThinQ modeline benzeyen ekranın tamamını büyük bir hoparlör olarak kullanan Screen Cast teknolojisini piyasaya sürdüğü için cihaz üzerinde herhangi bir hoparlör ızgarası bulunmuyor.

Samsung Galaxy A40s Teknik Özellikleri

Galaxy A40s modeline bakacak olursak 6.4 inç büyüklüğünde Super AMOLED Full HD+ Infinity U adı verilen bir ekrana sahip olduğu görülüyor. Gücünü Exynos 7904 yonga setinden alacak olan cihaz, 6GB RAM kapasiteli ve 64GB dahili depolama alanı ile beraber gelecek.

Arka tarafında 13MP çözünürlüğünde ana kamera ve 5 + 5MP çözünürlüğünde üçlü kamera kurulumu bulunan Galaxy A40s, ön tarafında ise su damlası adı verilen çentiğe yerleştirilmiş 16MP çözünürlüğünde selfie kamerasını barındırıyor.

Kutudan Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile beraber çıkan akıll telefon, 15W hızlı şarj destekli 5.000mAh gibi yüksek bir kapasiteye sahip bir batarya ile beraber geliyor.

Fiyat etiketine bakacak olursak Samsung’un Galaxy A60 modeli için 300 dolar bir fiyat etiketi belirlediği ve Galaxy A40s için 225 dolar belirlediği görülürken, bu iki modelin ne zaman satışa sunacağına dair bir bilgi henüz bulunmuyor.

Etiketler

Video