PC HocasıAndroidSamsung Galaxy S7’de Wi Fi Paylaşımı

Samsung Galaxy S7’de Wi Fi Paylaşımı

 

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinde yer alan Wi-Fi bağlantısı paylaşımı diğer cihazlara da ortak olarak internet erişim imkanı sağlıyor. Peki Galaxy S7’de Wi-Fi paylaşımı nasıl yapılır ?

Samsung Galaxy S7 Wi-Fi Paylaşımı

Yeni amiral gemilerde yer alan bu güzel özellik farklı mobil cihazlara aynı Wi-Fi paylaşımını sağlayarak internet erişim imkanı veriyor. Aslına bakarsanız Wi-Fi paylaşımı iOS’da yıllardır olduğu gibi, ilk kez bir Android cihazda olacak.

Bildiğiniz gibi akıllı telefonlarda yer alan Wi-Fi tehtering özelliği sayesinde veri bağlantısı paylaşımı yapılabiliyor. Bahsetmiş olduğumuz özelliği kullanabilmek için aşağıdaki ekran görüntüsündeki adımları izleyerek diğer cihazlara Wi-Fi paylaşımı yapabilirsiniz. Sadece telefonlar değil, tablet, PC veya Wi-Fi destekleyen tüm cihazlarda bu özelliği kullanabilirsiniz.

galaxy-s7-wifi-paylasimi

Şuan sadece Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelinde yer alan bu özellik, güncelleme ile birlikte farklı modellere verilip verilmeyeceği konusunda şuan için bir bilgilendirme yapılmadı.

Normalde android bir cihazda Wi-Fi paylaşımı yapabilmek için Play Store‘da veya farklı platformlarda Wifi paylaşım uygulamaları ve programları kullanılırdı. Ancak sağlıklı çalışmayan bu uygulamalar kullanıcılara çok çektirdiği gibi, önümüzdeki ay çıkacak olan cihazlarda da bu paylaşım özelliğinin giderek yaygınlaşacağını düşünüyoruz.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/samsung-galaxy-s7de-wi-fi-paylasimi-5315/ linkinden 29.07.2021 23:07:07 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

6 Yorum

  • Hocam Bundan 5 yıl Önce ios 3.1.3 derlerdi Iphone 3GS önü siyah arkası beyazdı bir kış günüydü Zaten Bunu PdaNet İle Oluyordu Aşağıda Yazmış MyWi diye MyWi de güzel 😉

  • Bu özellik daha az wifi çeken cihazları bağlamak içinde kullanılır bence

  • Açıkçası şunu anlamış değilim bir türlü: wifiyi paylaşmanın amacı nedir? hayır zaten kendide ortamda bulunan wifiye bağlanıyor.diğer bağlanmaya çalışacak arkadaşında direk ortamda bulunan ana modeme bağlanır. Gerçekten anlamış değilim. Ortamda Wifi varsa bende bağlanırım zaten o bağlanıp benim ona bağlanmam gibi bir saçmalık olabilir mi ?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement